Dość nowy finał dla mężczyzn na WPT Open 500 w Reus. Ze względu na nieobecność najlepszych graczy WPT była to okazja, aby zabłysnąć, ale także zawalczyć o nowe pary na torze. Jak na swój pierwszy wspólny turniej, Yanguas i Gonzalez sprostali oczekiwaniom.

Trudna bitwa

Paruj przeciwieństwa Diestro/Fernández, Momo González i Mike Yanguas uszanowali swoją pozycję w tym finale. W pierwszym secie TS1 błyszczy i dyktuje grę. Yanguas i Momo udaje się przełamać na 4/2, aby skorzystać i ostatecznie wygrać pierwszy bieg 6/3.

W drugiej rundzie Diestro i Pincho nie martw się Yanguasem i Gonzalezem. Po raz kolejny TS1 zdołało przełamać się przy pierwszej okazji i szybko objęło prowadzenie w drugim akcie. A jednak pomimo dwóch szans na tytuł, El Pincho i Diestro udaje się znaleźć środki, aby wrócić i popchnąć TS1 do tie-breaka. Momo Gonzalez ponownie zaimponował swoim niezwykłym powrotem do zdrowia. W zaciętej walce, Yanguas i Momo w końcu się narzucają 1h40 6/3 7/6 i wspólnie zaproponują sobie pierwszy tytuł.

Podsumowanie-końcowe-Reus-Open

„Pierwszy tytuł dla naszego pierwszego turnieju, nie możemy marzyć o lepszym”

yanguas : "JChciałbym pogratulować Momo tego turnieju, mamy świetny projekt i jestem przekonany, że razem dokonamy wielkich rzeczy. Czy to pod względem postawy, czy gry, którą pokazaliśmy, jestem bardzo zadowolony”.

Momo "Granie tutaj to zawsze przyjemność. Pierwszy tytuł dla naszego pierwszego wspólnego turnieju, lepszego nie mogliśmy sobie wymarzyć. Poziom tego finału był bardzo wysoki i jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy na boisku.

Yanguas-Momo-Gonzalez-final-Reus-Open

Na ten pierwszy wspólny turniej, Yanguas i Gonzalez udowodnili, że ich partnerstwo już działa. Panowie dobrze się znają, są wieloletnimi przyjaciółmi, mają już za sobą wspólne treningi. Ich współpraca nie jest przypadkowa. Magia, niezwykłe wyzdrowienia lub ich żelazna obrona zrobiła wrażenie na tym etapie WPT. Obaj gracze przegrali tylko jednego seta z parą Gil/Moyano. Więcej niż tytuł, to wysłana wiadomość, są gotowi zmierzyć się z najlepszymi parami na torze. Teraz pozostaje do udowodnienia.

Dwóch graczy z Malagi będzie miało okazję przekonać się podczas kolejnego etapu WPT, który odbędzie się w Granadzie od 8 do 16 kwietnia.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.