Sanyo Gutiérrez i Agustin Tapia oszczędzili trzy punkty meczowe, aby zapewnić sobie pierwszy finał sezonu na World Padel Tour Reus Otwarte.

Pokonany przez Lucasa Campagnolo i Javi Garrido w półfinałach Blockchain.com Miami Padel Open, Agustin Tapia i Sanyo Gutiérrez nie dali się zwieść sensacji tego turnieju Reus Open w sobotę.

Jednak po udaremnił przewidywania przeciwko Bela / Coello, a następnie Di Nenno / Navarro, Coki Nieto i Miguel Yanguas nie byli daleko od nowej niespodzianki przeciwko graczom Pablo Crosettiego.

Dysponując doskonałą dynamiką młodzi Hiszpanie rozpoczęli grę z przytupem, wygrywając pierwszego seta 6/4. W drugim secie outsiderzy nadal wywierali presję na rozstawie z numerem 3, zdobywając nawet trzy punkty meczowe w tie-breaku! To jest moment, w którym Tapia i Sanyo postanowili rozpocząć swój festiwal. Pozostając w grze, w szczególności dzięki par 4 i wspaniałemu dropowi od „geniusza Catamarca”, Argentyńczycy zaczęli grać jak najlepiej. padel kiedy miało to największe znaczenie.

Zdając sobie sprawę, że przegapili ogromną okazję do wspólnego rozegrania pierwszego finału, Nieto i Yanguas zaczęli wątpić, tracąc pewność siebie, która pozwoliła im być wyżej w pierwszych dwóch setach. Trzecia runda była recitalem dla Argentyńczyków, którzy wygrali 4/6 7/6 6/0 i jutro rozegrają swój pierwszy w tym roku finał. Zmierzy się on z Lebronem i Galanem o rewanż finału Master Final 2021. Jest to zatem bardzo duży mecz, który ogłaszany jest między dwiema parami, które po raz pierwszy w sezonie znajdują się na tym etapie rozgrywek. .

Podobnie jak w ćwierćfinale Tapia i Sanyo udowodnili, że wiedzą, jak cierpieć i dali nam kolejny wspaniały mecz, z rewelacyjnymi punktami, taki jak ten, który widzicie ICI. Oczywiście pogratulujemy Miguelowi Yanguasowi i Coki Nieto, którzy osiągnęli bardzo wysoki poziom turnieju. Tych dwóch młodych graczy wyraźnie ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !