La nowy dywan Mondo, w połączeniu z coraz bardziej przygotowanymi fizycznie graczami, może doprowadzić nas do coraz szybszej gry w WPT.

Całkiem nowy dywan

Nowy dywan Mondo Supercourt XN, który pojawi się na World Padel Tour, obiecuje większą prędkość piłki, a tym samym szybszą grę. Prawdą jest, że niektórzy gracze narzekali na dotychczas używany dywan, uznany za zbyt gruby i zbyt wolny.

Gdy dywan nowej generacji trafił do WPT, natychmiast pomógł uczynić ten sport bardziej telegenicznym, piasek nie jest widoczny, efekt jest znacznie przyjemniejszy do oglądania. Początkowo spowolniło to również grę, z większą obroną i większą ilością pracy ...

Dopóki niektórzy gracze nie dostosują się i nie nauczą się uderzać z daleka z coraz większym obrotem, używając grubości dywanu, aby jeszcze bardziej „zeskrobać” piłkę i sprawić, że wzrośnie znacznie wyżej. Oczywiście myślimy o Juanie Lebronie, ale także o Agustinie Tapii, Sanyo Gutierrezie ...

Lebron i jego ciosy

Atakujący faworyzowani?

Mondo zapowiada szybszą sztuczną murawę, więc wyobrażamy sobie, że na pewno będzie ona mniej gruba, co da większa prędkość piłki, a tym samym mniej czasu dla obrońców. Kiedy to zobaczymy Lebron i Galan, gracze, którzy grają najszybciej w WPT, dominują „wolnym” dywanem, nie wyobrażamy sobie nawet, co będą w stanie zrobić z tym nowym Supercourt XN.

Jorge de Benito, który widział całą ewolucję dywanów, przedstawia nam swoją opinię: „Oczywiście przed wydaniem opinii konieczne będzie przetestowanie tego dywanu, ale przede wszystkim szybsza sztuczna trawa pomóc graczom, którzy uderzają raczej płasko i silnie, jak Fernando Belasteguin czy Maxi Sanchez. Teraz na pewno Lebron i Galan będą jeszcze bardziej imponujący w sieci pociskami, które bardziej trafiają w ziemię ”.

Nigdy więcej pokazów?

Wszystko zależy od tego, co lubisz, jedni wolą duże uderzenia i ofensywne strzały, inni są bardziej podatni na trwałe punkty, pracę taktyczną, obronę. To trochę jak za dni w tenisie, kiedy niektórzy byli Wimbledon volley służy fanom, kiedy inni przysięgali wiece od linii bazowej na Roland-Garros.

W każdym razie jesteśmy świadkami ewolucja padla, jak to ujął Jorge: „Piłki nowej generacji umożliwiły już szybszą grę. Jeszcze większa prędkość z nowym dywanem? To jest koniec Bandeja, legendarnego uderzenia padla... Gracze z trudem to zrobią więcej niż rozbijanie. Będzie to odpowiednie dla tych, którzy mają bardziej tenisowy profil, są bardzo fizyczni, silni w siatce i grają agresywnie. To jest to, o co już od jakiegoś czasu zabiegamy ”.

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !