Stworzyć tablica turniejowa nigdy nie jest rzeczą łatwą. Umieść głowy serii, włóż wykwalifikowany wtedy reszta zespołów może przejść na ból głowy. Ale co z Stoły WPT ?

To temat, o którym już mówiliśmy. Dlaczego WPT to robi wprowadzić nasiona tak późno w tygodniu podczas Turnieje tenisowe ATPwszyscy wchodzą w tym samym czasie?

Podczas turniejów World Padel Tourtam jest 3 stoły w 1: preprevia, previa i wreszcie stół finałowy. Zgodnie z klasyfikacją dwóch graczy, którzy ją tworzą, para zajmuje mniej więcej miejsce w tabeli. Tak więc dla graczy preprevia może zamieniają się w prawdziwą drogę krzyżową, zwłaszcza wśród mężczyzn !

Stół Preprevia

W pierwszej rundzie zaplanowano 32 mecze z wyłączonymi parami do klasyfikacji. Logiczne czy nie, tak jest. Tylko 8 najlepszych par będzie miało dostęp do tabeli previa. Jak dotąd wszystko wydaje się mniej więcej normalne.

Tabela previa

16 meczów zaplanowanych na początek tabeli, w tym 8 par, które wyszły z przedpremierowych. W tej fazie tabeli pary są również wyłączone z pierwszej rundy. Normalna? -Bądź do ciebie, aby nam powiedzieć! Kwalifikowany plus, jeśli to konieczne, „szczęśliwi przegrani” (jak to ma miejsce w Alicante) rozegrają pierwszą rundę previa. W przypadku zwycięstwa zmierzą się z ziarnem o miejsce w finale previa!

W końcu apo tych trzech rundach previa tylko 4 pary będą miały szansę dostać się do ostatniego stolika.

Stół finałowy

Tutaj jest trudniej. Należy mieć na uwadze, że 4 pary, które wychodzą z previa rozegrały co najwyżej dwa mecze we wtorek, w najgorszym 6 meczy rozegranych od niedzieli rano do wtorku po południu ! Niektórzy przychodzą więc wyczerpani w głównym losowaniu, wrócimy do tego.

W turniejach Załóż, pierwsze 4 rozstawienia turnieju to pierwsza runda za darmo. Więc jest 12 meczów w szesnastym, czyli 24 pary, ale tylko 4 z nich pochodziły z kwalifikacji. Więc gramy między nimi 16 par przy stole finałowym, a następnie 4 pary przeciwko kwalifikatorom.

Trudno łaskotać pęknięcia, prawda? Dlaczego nie zawsze korzystać z formatu Masters i w ten sposób dać więcej szans kwalifikującym się graczom?

Sekwencja dopasowań

Jest to oczywiście czynnik, który należy wziąć pod uwagę. W preprevia i previa drużyny rozgrywają 2 mecze dziennie. Tylko gracze przy stole finałowym mają tylko jednego. Czemu ? Dlaczego oni też nie mogą rozegrać dwóch gier w dniu wejścia do turnieju?

Czasami prowadziłoby to do rniezrównoważone spotkania ale format z rozszerzeniem start turnieju w 32. lub nawet 64. finale dla wszystkich, podobnie jak w turniejach tenisowych, mogłoby pozwolić kwalifikującym się drużynom na lepszą widoczność ...

Być może należałoby zadać pytanie samym graczom. Jeśli gracze preprevia i previa są w stanie nadążyć za zawrotnym tempem 2 gier dziennie, gracze finałowego losowania też z pewnością mogą to zrobić. Więc po co ich chronić? Żeby były w najlepszej formie w piątki podczas telewizyjnych i ogólnie trzymających w napięciu meczów?

Kolejny impuls dla graczy Previa?

Musisz mieć świadomość, że gracz na najwyższym poziomie zarabia wystarczająco dużo pieniędzy występując w turniejach WPT. Przy maksymalnie 4/5 meczach co 2 tygodnie zarobki i sponsorzy są więcej niż wystarczające, aby zapewnić im wygodne życie. poza tymod XNUMX roku życia hotelem opiekuje się World Padel Tour.

Oczywiście gwiazdy padel świat ciężko pracował, aby dostać się tam, gdzie są, ale dla tych, którzy rozpoczynają kwalifikacje, jest to o wiele bardziej skomplikowane. Nie tylko płacą za hotel po przyjeździe, ale także za podróże, autokary itp. dla przez większość czasu nie otrzyma żadnych nagród… WPT generalnie nie pozwala im żyć, muszą praca poboczna i dlatego są zmuszeni uwolnić się, aby przyjść i zagrać World Padel Tour.

Wybrali go na pewno, a kwalifikujący się gracze korzystają z tego punkty bonusowe za wygrane aby dostać się w miejsca, które pozwalają szybciej wejść do stołu finałowego. Niemniej jednak nie byłoby łatwiej trochę zmienić ten system, aby umożliwić nawigację większej liczbie graczy? Czy uważasz, że mogłoby to pomóc jeszcze bardziej podnieść poziom World Padel Tour ?

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.