Padel Magazine – Na Międzynarodowym Open im padel z Walencji, najlepsze pary musiały stoczyć walkę o awans do ćwierćfinału. Pewna liczba ucierpiała bardziej, niż się spodziewano, oszczędzając nawet punkty meczowe... Poziomy są zdecydowanie zacięte i wyraźnie widać, że na celowniku są mistrzowie skupiający 8 najlepszych par na świecie.

W jednym z najbardziej zaciętych starć dnia Willy Lahoz i Enric Sanmartí byli bardzo blisko osiągnięcia wyniku tygodnia przeciwko czwartemu rozstawionemu w WPT. Pokazali swój potencjał i zdobyli nawet punkt meczowy przeciwko Sanyo Gutiérrez-Maxi Sánchezowi. Rozstawiony z numerem 4 zdołał obronić punkt meczowy dopiero w dogrywce 4e seta, ale szala przechyliła się na korzyść gospodarzy i zwyciężyła 5:7, 7:6, 6:4.

I co możemy powiedzieć o parze Cristianie Gutiérrezie i Matíasie Díazie... gdzie czekała ich eliminacja... Ale to nie brało pod uwagę ich chęci zajścia na całość. W obliczu Agustína Gómeza Silingo-Fede Quilesa numer 3 na świecie miał wiele do zrobienia, zwyczajowo łaskocząc najlepsze pary świata padel. Ostatecznie wygrają 3 sety po zaoszczędzeniu 2 punktów meczowych.

To niewątpliwie najlepsze mecze od początku turnieju, a widzowie nie popełnili błędu, pozostając przyklejeni do krzeseł.

Pozostałe mecze były już nieco łatwiejsze, a numer 2 świata nadal był równie wyrównany, a mianowicie Juani Mieres i Pablo Lima, którzy spokojnie pokonali młodych Hiszpanów Gonzalo Rubio i Andoni Bardasco 6:1, 6:4.

Tymczasem Gaby Reca i Seba Nerone zadają mocny double 6-1 przeciwko Juanowi Ignacio Santosowi i Darío Gauna Juanowi; podczas gdy rozstawieni z numerem 5 Miguel Lamperti i Grabiel Maxi eliminują Cristiana Calneggię-Gerardo Derito 6:1, 2:1 (przejście na emeryturę).