Pary Franco Stupaczuk / Martín Di Nenno i Fede Chingotto / Paquito Navarro zmierzyły się ze sobą w sobotę 27 maja o godzinie 17:30 w drugim półfinale Boss Vienna Padel Otwarte 2023.

W programie półfinał

Początek meczu był bardzo wyrównany z bardzo solidną parą Hispano-Argentyńczyk w obronie i dużym ryzykiem ze strony bardzo agresywnego Chingotto, co niestety ustąpiło miejsca kilku błędom technicznym, które przyniosły korzyść zawodnikowi Carlosa Pozzoniego. Rozstawiona dwójka jest nadal dobrze utrzymana w szachu podczas pierwszych partii pierwszego seta (2-3). Przełamanie następuje w czwartej grze przez Chingotto i Navarro, którzy prowadzą (3-4). Hiszpan doskonale broni i organizuje grę, w szczególności dzięki niemal nienagannej jakości lobu. Zawodnicy Gaby Reca, logicznie rzecz ujmując, wygrali pierwszego seta po 4 minutach po mistrzowskiej lekcji Paquito Navarro.

Odwrócenie biegu meczu?

Argentyńska para, bezsilna w pierwszym secie, nie chce na tym poprzestać. Rzeczywiście, Martin i „Stupa” chcą stoczyć bitwę i odwrócić trend, aby wygrać ten mecz. Wzruszeni dumą osiągają perfekcyjny drugi bieg, nie popełniając błędów i precyzyjnie zmuszając przeciwników do popełniania błędów. Bardzo szybko, drugiego seta wygrali w 30 minut Argentyńczycy, nie zostawiając okruszków przeciwnikom. Bezradni Chingotto i Navarro tracą 6:0 i muszą odzyskać kontrolę nad meczem, jeśli chcą znowu iść do przodu i zakwalifikować się do finału.

Franco Stupaczuk i Martín Di Nenno za silni!

„Argentyński walec” kontynuuje swój pokaz na początku trzeciego seta, miażdżąc parę Hiszpano-Argentyńczyk i popełniając tylko 7 niewymuszonych błędów w 9 partiach. Mentalnie Fede Chingotto i Paquito Navarro już nie istnieją i coraz bardziej pozwalają, by zwycięstwo się wymykało. Nie mogą już destabilizować rywali, tak jak na początku meczu. Bezradni, w ostatnich dwóch setach strzelili tylko jedną bramkę.

Nic więc dziwnego, że to Argentyńczycy wygrali (4:6, 6:0, 6:1) w dwustronnym meczu: bardzo blisko w pierwszym secie i jednostronnie w kolejnych dwóch setach.

Martin i „Stupa” zmierzą się z duetem Coello/Tapia w swoim 6. finale. To także jedyna para aby pokonać numery 2 w tym sezonie, było to podczas Premier Padel Katar Major.

Widzimy się jutro od 11:XNUMX na antenach grupy Canal na finały kobiet i mężczyzn.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !