WPT Vienna Open: Di Nenno i Stupa wciąż w finale!

Pary Franco Stupaczuk / Martín Di Nenno i Fede Chingotto / Paquito Navarro zmierzyły się ze sobą w sobotę 27 maja o godzinie 17:30 w drugim półfinale Boss Vienna Padel Otwarte 2023.

W programie półfinał

Początek meczu był bardzo wyrównany z bardzo solidną parą Hispano-Argentyńczyk w obronie i dużym ryzykiem ze strony bardzo agresywnego Chingotto, co niestety ustąpiło miejsca kilku błędom technicznym, które przyniosły korzyść zawodnikowi Carlosa Pozzoniego. Rozstawiona dwójka jest nadal dobrze utrzymana w szachu podczas pierwszych partii pierwszego seta (2-3). Przełamanie następuje w czwartej grze przez Chingotto i Navarro, którzy prowadzą (3-4). Hiszpan doskonale broni i organizuje grę, w szczególności dzięki niemal nienagannej jakości lobu. Zawodnicy Gaby Reca, logicznie rzecz ujmując, wygrali pierwszego seta po 4 minutach po mistrzowskiej lekcji Paquito Navarro.

Odwrócenie biegu meczu?

Argentyńska para, bezsilna w pierwszym secie, nie chce na tym poprzestać. Rzeczywiście, Martin i „Stupa” chcą stoczyć bitwę i odwrócić trend, aby wygrać ten mecz. Wzruszeni dumą osiągają perfekcyjny drugi bieg, nie popełniając błędów i precyzyjnie zmuszając przeciwników do popełniania błędów. Bardzo szybko, drugiego seta wygrali w 30 minut Argentyńczycy, nie zostawiając okruszków przeciwnikom. Bezradni Chingotto i Navarro tracą 6:0 i muszą odzyskać kontrolę nad meczem, jeśli chcą znowu iść do przodu i zakwalifikować się do finału.

Franco Stupaczuk i Martín Di Nenno za silni!

„Argentyński walec” kontynuuje swój pokaz na początku trzeciego seta, miażdżąc parę Hiszpano-Argentyńczyk i popełniając tylko 7 niewymuszonych błędów w 9 partiach. Mentalnie Fede Chingotto i Paquito Navarro już nie istnieją i coraz bardziej pozwalają, by zwycięstwo się wymykało. Nie mogą już destabilizować rywali, tak jak na początku meczu. Bezradni, w ostatnich dwóch setach strzelili tylko jedną bramkę.

Nic więc dziwnego, że to Argentyńczycy wygrali (4:6, 6:0, 6:1) w dwustronnym meczu: bardzo blisko w pierwszym secie i jednostronnie w kolejnych dwóch setach.

Martin i „Stupa” zmierzą się z duetem Coello/Tapia w swoim 6. finale. To także jedyna para aby pokonać numery 2 w tym sezonie, było to podczas Premier Padel Katar Major.

Widzimy się jutro od 11:XNUMX na antenach grupy Canal na finały kobiet i mężczyzn.