Jesteś graczem padel i chcesz być lepszym obrońcą? Oto kilka ważnych wskazówek dla Ciebie obrona i zapisz niskie piłki.

Niskie piłki w obronie są trudne do uratowania, ale istnieje kilka prostych „wskazówek”, które pozwolą Ci oddać piłkę przeciwnikom.

Pozycja pala

Zrozum, że piłki, które będziesz musiał grać w obronie, są niskimi piłkami, więc po co przygotowywać pale w tak wysoki sposób? Ustaw pala poniżej poziomu pasa, a zginając się, będziesz w najlepszej pozycji do najwyższej obrony.

Kąt pala

Ustawienie kąta palca ułatwi uratowanie niskiej piłki. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jeśli potrafisz uderzyć piłkę przed sobą, kąt pala wyniesie prawie 90º nad ziemię. Jeśli uderzysz na poziomie ciała, dasz nieco większy kąt.

I na koniec, jeśli cofniesz się, gdy uderzysz, pamiętaj, aby otworzyć palę trochę więcej, aby uzyskać większy kąt i zagrać w piękny lob.

Przygotowanie

Nie będziesz w stanie odpowiednio bronić niskiej piłki, jeśli masz zbyt dużo przygotowania. Do tego typu piłek nie potrzebujesz energii, ale dużo kontroli. Więc twoje przygotowanie powinno być krótkie, szybkie, z łokciem blisko ciała, abyś był zwarty. Pomyśl, że twoje wsparcie jest również ważne, im bardziej będziesz wspierać ziemię podczas strajku, tym większą będziesz miał precyzję.

Różnica między bezpośrednią kulką basową lub przy wyjściu z okna

Gdy grasz piłką bezpośrednio, uderzenie jest gwałtowne, ponieważ pęd piłki musi zostać zatrzymany, a następnie wygenerowany w przeciwnym kierunku. W takim przypadku możesz przygotować się bardzo krótko.

Gdy grasz przy wyjściu z okna, piłka już idzie w kierunku gry, więc nie musisz uderzać piłki tak gwałtownie, aby zwrócić ją przeciwnikom. Wystarczy prosty akompaniament, ale przygotowanie będzie musiało trwać dłużej, aby pozostawić miejsce na piłkę; zestaw drzwi, które otwierają się i zamykają.

 

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.