Jesteś gracz padel kto awansuje i chce grać więcej przyśpieszony ? Nie wiesz jak ? tutaj jest kilka rada.

Umiejętność gry w padla to przede wszystkim umiejętność umieszczenia piłki na boisku, popełnienia kilku błędów i umiejętności umieszczenia piłki tam, gdzie chcesz, lub przynajmniej zbliżenia się do miejsc, w których chcesz grać. Od tego momentu możesz próbować grać szybciej, zwiększając prędkość piłki.

Jest to jeden z błędów, które często popełniają byli tenisistki; grać za szybko. Ci gracze są wykorzystywani i zaprogramowani do poszukiwania zwycięskiego punktu. W padlu konstrukcja toru, a zwłaszcza zasady gry znacznie utrudniają zdobywanie punktów. Jeśli więc lubisz grać szybko z naprawdę dużą prędkością piłki, oto co możesz zrobić.

Mają wysoki procent

To jest podstawa. Nigdy nie będziesz w stanie zostać „dobrym” graczem padel, jeśli popełnisz błąd po 2 dotknięciach piłki. Zanim więc spróbujesz agresywnie wygrać punkt, zastanów się nad umieszczeniem piłki w granicach pola tyle razy, ile to możliwe. Jeśli robisz analizę swoich dopasowań, policz. Ile razy zdobyłeś punkt zwycięskim uderzeniem, a ile razy przegrałeś go faulem bezpośrednim.

Precyzja

To jest drugi podstawowy punkt padla, który należy wziąć pod uwagę podczas nauki. Jeśli jesteś dokładny, będziesz w stanie jak najlepiej przeprowadzać ataki. Zacznij od wyszukania obszarów na torze, a następnie zbliż się do celu z 1 metrowym marginesem, a następnie 50 cm, aby w końcu wyglądać jak snajper.

Rytm

Wreszcie tam docieramy. Ważne jest, aby znać swoją „prędkość przelotową”, zanim spróbujesz zwiększyć prędkość piłki. Co to znaczy ? Po prostu każdy gracz ma swój własny rytm gry, rytm, który pozwala mu popełnić bardzo mało błędów, w którym jest fizycznie spokojny i może trwać kilka godzin bez pozostawiania piór. Gdy już znasz swoje tempo, możesz udawać, że zwiększasz prędkość piłki.

Nogi

Aby móc grać szybciej, musisz najpierw aktywować nogi. Jeśli jesteś bardzo mobilny i zawsze jesteś w czujnej pozycji na palcach, możesz przyspieszyć. Z tyłu toru, w obronie, będzie to wymagało niskiej, zgiętej pozycji, która pozwoli ci być lepiej ustawionym, bardziej podeprzeć się podłożem i da swobodę twojemu ramieniu w celu przyspieszenia.

W sieci wiedz, że to także nogi pozwolą Ci przede wszystkim nadać prędkość. Jeśli uważasz, że nie ruszając się i tylko przyspieszając ramię przyspieszysz grę, to się mylisz. Obcasy nigdy nie stykają się z ziemią, piłka zagrana przed Tobą i szybki powrót do prawidłowej pozycji przy siatce pomiędzy każdym uderzeniem będą ważne, jeśli chodzi o zmianę biegów.

Trening

I tak, nie będziemy w stanie odpowiednio zwiększyć prędkości naszej piłki, jeśli nie pracowaliśmy nad tym na treningu. Zaleca się zwiększenie plonów o 10-20%. Nie próbuj grać piłkami z prędkością 80 km / h, jeśli twoja prędkość przelotowa wynosi 40 km / h, to nie ma sensu. Trenuj z prędkością 45, 50 km / hi staraj się popełniać jak najmniej błędów. Czy widzisz, że Twój procent błędów jest zbyt wysoki? zmniejsz prędkość do 42 km / hi stopniowo możesz ją zwiększać. Chodzi o to, że możesz grać szybciej w krótkim czasie bez popełnienia błędu. Przyzwyczaisz się do swojego ciała i oka do nowych odbić i może to zająć mniej lub więcej czasu.

Więc uważaj. Jeśli trenujesz z prędkością 50 km / h, podczas meczu zmniejsz nieco tę prędkość, aby zawsze mieć margines. Nigdy nie przekraczaj granic.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.