Bawić się w coś Padel w środku lata to znak dobrego czasu spędzonego z przyjaciółmi, ale także znak cierpienie fizyczne par rapport à la ciepło. Oto kilka wskazówek dotyczących lepszego zarządzania.

Gra w padla w czasie upałów wymaga znajomości własnego ciała, umiejętności i odporności. Jeśli nie jesteś jeszcze osobą, która doskonale zarządza swoim ciałem, skorzystaj z tych wskazówek, które pomogą Ci połączyć sport, wypoczynek i osiągi w tych letnich miesiącach.

Uwodnienie

To pierwszy i przede wszystkim najważniejszy punkt, jeśli chodzi o rozegranie meczu w padla. W upalne dni pocimy się dużo bardziej niż zwykle, przez co tracimy wodę. Nie wahaj się regularnie pić 30 minut przed meczem lub treningiem, rób to nadal podczas zmiany stron, a także po meczu. Tylko w ten sposób odzyskasz utraconą wodę.

jedzenie

Czy nam się to podoba, czy nie, jedzenie jest bardzo ważne, gdy nadchodzi lato. Jemy więcej lekkich rzeczy, takich jak sałatki… lub grille. Zastanów się nad dobrym śniadaniem z owocami i płatkami zbożowymi, które dostarczy Ci energii potrzebnej na cały dzień. Lato to sezon na owoce i warzywa, więc wykorzystaj to, dodaj swoim talerzom koloru i świeżości.

Ochrona

Nigdy nie możemy wystarczająco o tym mówić, ale ochrona przed słońcem i upałem jest bardzo ważna. Czapka, krem ​​przeciwsłoneczny i odpowiednia odzież, taka jak koszulka techniczna, a nie 100% bawełna. Wiedz, że bawełna zatrzyma na Tobie pot, który będzie się nagrzewał pod wpływem słońca i temperatury ciała. Użycie odzieży technicznej pozwoli na odparowanie potu i cyrkulację powietrza między koszulką a ciałem. Jeśli jest zbyt gorąco, zwilż głowę lub użyj zamgławiaczy.

Po meczach

Kiedy kończysz randkę w środku lata, wskazane jest jak najszybsze wzięcie chłodnego prysznica, który odpręży Cię i obniży temperaturę ciała. Jeśli to możliwe, załóż lekkie, luźne ubranie z odsłoniętymi stopami. Uważaj na zbyt zimne napoje, które mogą powodować nudności.

Lato to czas tak atrakcyjny dla padla, jak niebezpieczny dla naszego organizmu. Podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, a przede wszystkim baw się dobrze.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.