Bawić się w coś padel w środku lata to znak dobrego czasu spędzonego z przyjaciółmi, ale także znak cierpienie fizyczne par rapport à la ciepło. Oto kilka wskazówek dotyczących lepszego zarządzania.

Bawić się w coś padel gdy pogoda jest upalna, wymaga znajomości Twojego ciała, jego możliwości i odporności. Jeśli nie jesteś jeszcze osobą, która doskonale zarządza swoim ciałem, skorzystaj z tych wskazówek, które pomogą Ci połączyć sport, wypoczynek i osiągi w tych letnich miesiącach.

Uwodnienie

To pierwszy i przede wszystkim najważniejszy punkt, jeśli chodzi o granie padel. W upalne dni pocimy się dużo bardziej niż zwykle, przez co tracimy wodę. Nie wahaj się regularnie pić 30 minut przed meczem lub treningiem, kontynuuj to podczas zmiany stron, a także po meczu. Tylko w ten sposób możesz odzyskać utraconą wodę.

jedzenie

Czy nam się to podoba, czy nie, jedzenie jest bardzo ważne, gdy nadchodzi lato. Jemy więcej lekkich rzeczy, takich jak sałatki… lub grille. Zastanów się nad dobrym śniadaniem z owocami i płatkami zbożowymi, które dostarczy Ci energii potrzebnej na cały dzień. Lato to sezon na owoce i warzywa, więc wykorzystaj to, dodaj swoim talerzom koloru i świeżości.

Ochrona

Nigdy nie możemy wystarczająco o tym mówić, ale ochrona przed słońcem i upałem jest bardzo ważna. Czapka, krem ​​przeciwsłoneczny i odpowiednia odzież, taka jak koszulka techniczna, a nie 100% bawełna. Wiedz, że bawełna zatrzyma na Tobie pot, który będzie się nagrzewał pod wpływem słońca i temperatury ciała. Użycie odzieży technicznej pozwoli na odparowanie potu i cyrkulację powietrza między koszulką a ciałem. Jeśli jest zbyt gorąco, zwilż głowę lub użyj zamgławiaczy.

Po meczach

Kiedy kończysz randkę w środku lata, wskazane jest jak najszybsze wzięcie chłodnego prysznica, który odpręży Cię i obniży temperaturę ciała. Jeśli to możliwe, załóż lekkie, luźne ubranie z odsłoniętymi stopami. Uważaj na zbyt zimne napoje, które mogą powodować nudności.

Lato to bardzo atrakcyjny czas padel że niebezpieczne dla naszego organizmu. Podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, a przede wszystkim baw się dobrze.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.