Padel Magazine - Oni zrobili! Juan Martín Díaz i Fernando Belasteguin zdobyli kolejny tytuł. Jest to ósmy w sezonie, czwarty z rzędu i 159. od wspólnej gry.

Dlatego królowie wygrali 4/6, 6/3, 7/5 i 6/2 na „Bilbao International Open” po wielu trudnościach z Pablo Limą i Juani Mieresem.

Mecz moglibyśmy podsumować w 3 słowach: emocja, zatrzymanie i sztywność.

Prawdą jest, że ponieważ finały są teraz w zwycięskich zestawach 3, fizyczność odgrywa coraz ważniejszą rolę. W ten sposób Bela napotyka problem: jego problemy z bólami podczas meczu wykazują pewną kruchość, którą przeciwnicy powinni łaskotać.

Trzy godziny gry, ale koniec jest zawsze taki sam: królowie oswajają książąt… Ale na jak długo?

Jeśli pod względem regularności w grze, Bela i juan nadal są o ton wyżej, Pablo i Juani mogą ulec pokusie na następnym spotkaniu, aby pracować więcej Bela.

Jednak w pierwszym secie książęta schodzą na podłogę i wygrywają pierwszy zestaw 6 / 4 po ciężkiej walce 4e i 8e.

Drugi zestaw był bardziej jednorodny z możliwością uzyskania przewagi przez dwie pary ... Mecz mógł zostać rozegrany w tym czasie dla Pablo i Juani. Pomimo przewagi 2 meczów, Bela i Juan wciąż byli na celowniku książąt… Ale królowie wygrali drugi set 2/6.

Do tej pory nic nie było jasne, nie było wyższości, wszystko było bardzo otwarte. Ale historia zmieniłaby się w trzecim zestawie, który okazał się decydujący. Po pierwsze dlatego, że dla Diaz-Belasteguin wszystko wydawało się łatwe. Bela służył w szóstym meczu, prowadząc 5-1, ale…

Książęta rozpadają się i zamiast prowadzić 5/1 w 3. secie, wracają do 3/4. I tam ponownie, w tak ważnym meczu, Bela upada. Po raz kolejny ofiarą skurczów leży na trawie. Fizjoterapia, masaże i woda pozwoliły Belie wrócić na pole, ale utykając prawą nogą.

Porzucenie było bliskie dla Beli, ale to książęta nie zdołali z niego skorzystać, będąc całkowicie złamanym, aby stracić 3. set 7/5. Pablo i Juani nie trafili na koniec seta, ponieważ nie powinni byli przegrać. W rzeczywistości rozcięcie spowodowane skurczami Beli pomieszało książąt, pozwalając, by ten 3. set przeszedł. Frustracja zmieniła strony i była okropna.

Przegrana w trzecim secie to cios dla Juani i Pablo. Juani musiał nawet być leczony przez lekarza z powodu przykurczu w prawym ramieniu. Czwarty set był tylko formalnością dla królów, którzy wygrali 4/6.

To był prawdziwy mecz zapaśniczy z rannymi po obu stronach.

Nie przegap końcowego podsumowania Bilbao International Open, które możesz zobaczyć bezpośrednio na tej stronie powyżej.