Planujesz odbyć staż we Francji lub za granicą, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Dajemy Ci wszystkie kroki do wykonania dzięki DoPadel !

Zacznij od tego, by nie pomylić się co do ceny za dany autokar! Jak zrobić ?

Ustal wyczerpującą listę cen i formuł kursów i praktyk padel we Francji, podobnie jak w Hiszpanii, stało się zadaniem niemożliwym, ponieważ oferta eksploduje wraz z praktyką.

W DoPadel, znajdziemy najbardziej wyczerpującą ofertę autokarów z 20 miastami/klubami rozsianymi po 3 miastach Francji i 7 miastach Hiszpanii, co pozwala nam na obiektywną analizę rynku. Będzie ponad 50 trenerów z padel którzy pobierają różne ceny, od 35 € za godzinę do 100 € za godzinę indywidualnie. A to może wzrosnąć do ponad 200 euro za godzinę dla światowej sławy trenerów, przypomina nam Thibault, dyrektor strony. Cenę można zatem pomnożyć przez 6 w zależności od osoby, którą masz przed sobą! 

Pamiętaj, że we Francji, podobnie jak w Hiszpanii, jako trener nie możesz improwizować! Zawód jest regulowany (jak lekarze, nauczyciele itp.), Ale trenerzy życia padel mają swobodę ustalania swoich cen! Dlatego ceny generalnie różnią się w zależności od ich doświadczenia lub rozgłosu (jak w przypadku niektórych, którzy pełnią funkcję Premier Padel i WPT).

Dodatkowo pamiętaj, że udział w kursie ze znajomymi pozwala podzielić się kosztami, nawet jeśli najwięksi pasjonaci z pewnością woleliby, aby 100% kursu było im poświęcone, aby osiągnąć postęp w kwestiach, które dotyczą ich przede wszystkim! 

Trzeba więc uważać na reklamowaną cenę, szczególnie od kilku lat w Hiszpanii, gdzie w rejonach turystycznych ceny dla zagranicznych klientów poszybowały w górę! Więc nie płacą takiej samej ceny jak hiszpańscy gracze... za lekcję o takim samym czasie trwania iz tym samym trenerem! 

Aby nie dać się zwieść, Dopadel przypomina nam o kilku podstawowych zasadach, które należy sprawdzić, czy sami się stosują, podejmując decyzję o włączeniu trenera do swojej sieci.

Przekonaj się, ile lat ma trener… jako coach! 

Rzeczywiście, kiedy trener ma imponujące CV i lata nauczania na zegarze, nie jest szokujące płacić więcej za godzinę dla kogoś, kto z pewnością widział już wiele problemów technicznych / taktycznych wśród graczy i który będzie miał baterię ćwiczenia lub przykłady, które pomogą graczowi w jego postępach. 

W tym względzie oczywiste jest, że generalnie w Hiszpanii znajdujemy bardziej doświadczonych trenerów niż we Francji, gdzie trenerzy naprawdę żyją z nauczania padel są rzadkie… i dziś bardzo poszukiwane! Dlatego we Francji jest wielu świeżo upieczonych nauczycieli (oficjalne dyplomy też pojawiły się dopiero niedawno…). A wielu to nauczyciele od tenisa, który jest, pamiętajmy, inną dyscypliną...

Ale szkolenie nauczycieli padel dla nauczyciela tenisa jest zmniejszona i ułatwiona dzięki wspólnej federacji. Dlatego konieczne jest znalezienie rzadkich wyjątków francuskich trenerów z kilkuletnią praktyką. Ale oczywiste jest, że często można znaleźć za podobne ceny bardziej doświadczonych hiszpańskich trenerów, ponieważ dyscyplina ta nie jest już tam nowa. 

Uważaj też, aby nie pomylić doświadczenia jako zawodnika… i trenera. Bo jeśli jakościowy zawodnik bez wątpienia będzie wiedział, jak robić rzeczy lepiej technicznie lub taktycznie niż sam trener, będzie wiedział, jak wykrywać obawy, a przede wszystkim dostarcza baterii odpowiedzi, wskazówek lub ćwiczeń, które, jak wiemy, działają, aby przetestować je przez lata. inna historia. W końcu na tym polega bycie dobrym trenerem!

Ponadto wiedza o tym, jak rozpoznać, kiedy wiadomość nie została przekazana, dając inne ćwiczenia lub inne obrazkowe przykłady, aby uzyskać korektę od gracza, zakłada ważną odpowiedzialność pedagogiczną! Dobry zawodnik to zatem niekoniecznie dobry trener… i vice versa!

Upewnij się, że trener umie komunikować się w językach obcych, kiedy mój staż odbywa się w Hiszpanii

Rzeczywiście, Hiszpanie, podobnie jak Francuzi, nie zawsze uchodzą za najlepszych w Europie w nauce języków obcych. Jednak, aby być dobrym trenerem, trzeba umieć się dobrze komunikować.

Jeśli niekoniecznie potrzebujesz doskonałego poziomu znajomości języków obcych, ponieważ wiele rzeczy można pokazać rękami i pala, nie możesz blokować się barierą językową i nagle trener ma dobry przykład, ale nie potrafi go wyartykułować lub rezygnuje z tego pomysłu, ponieważ nie czuje się komfortowo i nie jest przyzwyczajony do coachingu studenta zagranicznego. Wtedy nie będziesz miał całej kwintesencji kursu, gdy inni trenerzy zrobią wszystko, abyś zrozumiał, nawet jeśli blokuje Cię własny poziom językowy.

Jest to powszechny problem i powód, dla którego zespoły w Topadel spotkać się ze wszystkimi trenerami, aby zobaczyć, w jakim języku (językach) iz jaką łatwością są w stanie uczyć. Dlatego nie jest szokujące zapłacić więcej za trenera, który swobodnie mówi po angielsku lub francusku (tym lepiej dla tych, którzy opanowali hiszpański do perfekcji!).

Koniecznie wybierz trenera zaangażowanego w Twój projekt sportowy! 

Co może być gorszego niż trener obserwujący, jak zbierasz piłki lub spędzający czas z telefonem komórkowym podczas lekcji. Jest to prawdopodobnie najbardziej subiektywne kryterium i najtrudniejsze do uchwycenia w górę rzeki. Gdy kurs odbywa się w Twoim mieście, przed podjęciem zobowiązania wykonaj jeden lub dwa testy. A kiedy jedziesz do Hiszpanii na staż, wybierz profesjonalnego operatora, aby nie przegapić swojej podróży.

Ponieważ jako zagraniczny amator, być może trener zareaguje i poda ci cytat, gdy skontaktujesz się z nim na Instagramie… ale czy kiedy już tam będzie, będzie tak zmotywowany jak ty? A jeśli lekcje odbywają się na świeżym powietrzu i pada deszcz, czy lekcja jest refundowana? Co się stanie, jeśli doznasz kontuzji?

"Czez Dopadel, mieliśmy okazję pracować ze znanymi i pełnymi pasji trenerami, których widzimy w każdy weekend w telewizji. Oczywiście były droższe i sprawiały, że marzyliśmy. Tylko jeśli nie będą tak zmotywowani dla naszych studentów, jak dla swoich profesjonalnych graczy, to pomimo swojej rozgłosu nie zintegrują się z naszą siecią. wspomina Thibault, reżyser. 

Wybierz miasto, w którym odbywasz lekcje padel ! 

W przypadku tego samego doświadczenia / jakości coachingu istnieją rzeczywiste różnice w cenach, często spowodowane położeniem geograficznym. 

We Francji często płacimy więcej za autokar, na przykład za wynajem torów (zwykle wliczone w cenę lekcji) w dużych miastach lub na obszarach, gdzie koszty utrzymania są wyższe. Lekcja na Lazurowym Wybrzeżu lub w Paryżu może kosztować więcej niż lekcja w Corrèze czy Aveyron. 

A w Hiszpanii zwrócimy uwagę na dodatkowy kluczowy element tego argumentu dotyczącego kosztów utrzymania, który sam w sobie nie jest wyłącznie francuski. W rzeczywistości trenerzy padel są droższe w miejscowościach turystycznych padel.

W tych miastach bardzo popularne wśród miłośników padel pochodzący z zagranicy, jak Barcelona (najbardziej jaskrawy przykład), najlepsi trenerzy w mieście do tej pory pracowali z lokalnymi zawodnikami wysokiego szczebla w najlepszych strukturach recepcyjnych. W ostatnich latach zagraniczni klienci, europejscy lub z Półwyspu Arabskiego, przybywali do tych autokarów lub do tych, którzy byli w stanie pokazać się w sieciach społecznościowych… Otrzymali wiele próśb i są znacznie bardziej lukratywni dla ponieważ siła nabywcza tych nowych graczy nie jest taka sama! 

– Powiedział nam trener Barcelony co mógł zrobić mniej niż jeden tydzień, co zrobił wcześniej w ciągu miesiąca, w szczególności z klientami z Kataru i Emiratów ArabskichKlienci zagraniczni chcą tego, co najlepsze, ci, którzy mają „coś więcej” i są gotowi wydać hojnie, aby osiągnąć postęp padel ! W efekcie ceny nie są już historycznymi cenami płaconymi przez Hiszpanów, których zresztą coraz mniej jest chętnych do świadczenia usług tych renomowanych autokarów.. Schyba że są profesjonalistami i mają specjalne warunki » mówi nam Thibault de Topadel. 

W związku z tym ceny dobrych autokarów gwałtownie wzrosły w miastach, na które jest największy popyt padel na świecie. 

Ale w takim razie… gdzie się udać, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny? 

Pytanie zadano Topadel poznać najlepsze plany:

" NA równoważna jakość trenera, bez wątpienia Barcelona i Marbella to najdroższe miasta ! W mniejszym stopniu Palma de Mallorca która jest wyspą żyjącą głównie z turystyki. 

Barcelona nie jest 1er rynek padel Hiszpański, ponieważ Madryt ma najwyższą koncentrację wartościowych zawodników i trenerów. Ale Barcelona ma wizerunek, który przyciąga więcej zagranicznych klientów. 7 na 10 zapytań jakie otrzymujemy dotyczy Barcelony! Rzeczywiście, w Katarze, w Szwecji iw wielu innych krajach, gdzie siła nabywcza jest wyższa od naszej, wizerunek miasta i obecność plaż skłania do marzeń. I słusznie! Barcelona jest przyjemna, dobrze obsługiwana przez wiele lotów, często niedroga, a autokary, o których wspominaliśmy, są niesamowite. Od trenera Ariego Sancheza po trenerów, którzy już nie grają w zawodowcach, mamy ofertę, która jest na szczycie, aby osiągnąć jak największy postęp w jak najkrótszym czasie. 

Ale dzięki naszej wyjątkowej lokalizacji w Europie odwoływanie się do „topowych” trenerów, żeby tego nie robić chybienie ich świętogracze porównują stawki … i często, najczęściej zwracają się do innych miejsc docelowych, gdy padel jest celem nr 1 wyjazdu.

Dużą część naszych wyjazdów kierujemy do Sewilli, miasta chyba najpiękniejszego w Hiszpanii, w regionie Andaluzji historycznie związanym z padel, ale który jest nadal zachowany… ale na jak długo? 

Również na przedmieściach Madrytu, w Alicante, Walencji lub w okolicach Malagi, odkryliśmy akademie, czasem w mieście, czasem w głębi lądu i to właśnie na tych ostatnich znajdujemy najbardziej ekonomiczne pobyty, nie negując jakości. Ale koniugacja padel a turystyka często wymusza decyzję naszych europejskich klientów, dlatego nasze destynacje na przedmieściach dużych miast z lotniskami z tanimi firmami trzymają wybrzeże! »

DOPADEL etapy

W przyszłym miesiącu zobaczymy się z Topadel czym jest dobry kurs: liczba dni do zaplanowania, liczba godzin gry i idealna formuła edukacyjna, aby szybko robić postępy w grze padel ! 

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!