Oto temat, który podzieli: amortyzowane au padel. Jak uchwycić taki cios? Czego potrzeba, aby pozostać taktycznie uczciwym i nie zagrażać swojej parze? Staramy się odpowiedzieć na te pytania, aby podczas następnych gier mieć wszystko karty w ręku.

Tłumienie, trudny cios

Amortyzacja jest z definicji uderzył atak. Rzeczywiście, chodzi o cios, którego celem jest zdestabilizowanie przeciwników efektem zaskoczenia.

Z drugiej strony jest to cios trudne do osiągnięcia. W przeciwieństwie do tenisa, gracze o godz padel są zawsze mniej więcej wystarczająco blisko siatki. Dlatego potrzeba dużo precyzji, aby nie zamienić go w prezent dla przeciwników lub, co gorsza, bezpośrednią wadę.

W istocie jeśli strzał jest źle wykonany, Twoi rywale będą mieli łatwą piłkę. Dlatego zagrozisz swojemu zespołowi, co oczywiście nie jest celem. Więc upewnij się, że twój strzał jest wykonany zgodnie z zasadami sztuki, aby utrzymać przewagę w punkcie.

Z technicznego punktu widzenia amortyzacja składa się z kilku czynników. Najważniejszy jest plik dotyk piłki. Oczywiście można nad tym popracować, ale niektórzy ludzie mają to bardziej niż inni w sposób wrodzony. Dlatego nie jest to cios w zasięgu wszystkich, zwłaszcza początkujących.

Wiedząc o tym, tak samo nie nadużywaj amortyzacji. Z drugiej strony zawsze musisz mieć go w kąciku głowy, zwłaszcza gdy przeciwnicy ustawieni są na dole toru i odkładają wszystkie twoje ataki. Od czasu do czasu może na to pozwolić niewielka amortyzacja wyjść ze swojej strefy komfortui podam kilka punktów. Interesujące jest również granie w to po dobrej obsłudze który położył tokarza na piętach.

Taktycznie, gdzie grać na jego amortyzacji?

Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Główny to znać pozycję przeciwników. Po zakończeniu masz kilka możliwości.

Z taktycznego punktu widzenia ma to większy sens grać tłumione równolegle. Rzeczywiście, droga piłki będzie krótsza, co pozostawi mniej czasu przeciwnikom na odzyskanie piłki.

Możesz to pozować blisko siatki, co czasami może pomóc w korzystnym odbiciu, jeśli strzał nie jest wystarczająco blisko siatki, aby był ostateczny.

W przeciwnym razie możesz spróbować podać piłkę przez drzwi. To sprawi, że obrona będzie jeszcze trudniejsza, jeśli nie niemożliwa, ale osiągnięcie tego wymaga sporej precyzji!

Wreszcie, jeśli widzisz, że twoi przeciwnicy są przyklejeni do tyłu pola, w ich rogach, możesz umieść tłumienie w kierunku środka toru. Nie tylko będą mieli do pokonania dłuższą podróż, ale dodatkowo w czasie, w którym będą się komunikować, aby dowiedzieć się, kto się wybiera, może być już dla nich za późno!