Mistrzostwa Europy Europejskiego Stowarzyszenia im Padel w Lizbonie. Hiszpania zwyciężyła we wszystkich kategoriach, w których była obecna.

Zgodnie z oczekiwaniami Hiszpania i Portugalia były w finale mężczyzn i kobiet.

Po stronie mężczyzn pierwszy mecz był przeciwko Hiszpanom Alejandro Ruiz Granados et Javier Garrido Gómez do portugalskiego Diogo Schaefer et João Bastos, Po pierwszym secie, w którym portugalska para zaskoczyła wejście Hiszpanów, nie podążali za rytmem w drugim secie. Wynik końcowy 7 / 6 - 6 / 4.

Nie było żadnego dopasowania między Álvaro Cepero Rodríguez-Pablo Lijó Santos et Miguel Oliveira-Vasco Pascoal ponieważ Hiszpanie łatwo wygrywają 6-2 6-4, Tytuł mistrza Europy jest zapewniony.

Ostatni mecz przeciwnika Javier Ruiz González i Uri Botello Cohen à Diogo Rocha i Ricardo Martin zatrzymał się w drugim secie po kontuzji po stronie hiszpańskiej. Nagroda pocieszenia w tym finale.

Teraz po stronie kobiet pierwszy mecz był jednostronny. Portugalki Margarida Fernandes et Patrícia Ribeiro pokłócili się z parą Patricia Llaguno Zieliński-Elisabet Amatrian 6-2 6-0.

W drugim zestawie scenariusz sam się odwrócił. Katia Rodrigues i Catarina Nogueira (Portugalia) przegrać 1-6 2-6 twarz Paula Josemaria z Carolina Navarro (Mistrzowie Europy w parach).

Wreszcie ostatni mecz przeciwnika Leninha Medeiros i Sofia Araújo à Carmen Villalba i Beatriz Gonzalez był bardziej kwestionowany, ale kończy się wynikiem 3-6 3-6, I jeszcze jedno zwycięstwo dla Hiszpanii.

11e: Irlandia

Należy zauważyć, że Mistrzostwa te odbyły się w tym samym czasie co Mistrzostwa Europy FIP w Rzymie. To dlatego czołowi gracze Hiszpania i Portugalia nie były na nich reprezentowane. Hiszpania jest obecnie najlepszym krajem w kraju padel i mamy nadzieję, że za dwa lata będzie w stanie zmierzyć się z innymi nasionami Francji i Włoch.

Wyniki pary kategorii Mistrzostwa Europy EPA w Lizbonie.