Ostatnio byliśmy zainteresowani profesjonalizacja padel et dla przetrwania graczy którzy zaczynają w sporcie, w którym ostatecznie wszystko jest drogie. Podróże, rejestracje do turniejów, ceny hoteli itp.

Jednym z pytań, jakie możemy sobie zadać w tym sporcie, który pojawia się w dzisiejszych czasach, jest to, czy przestrzegana jest równość wynagrodzeń? Nawet dzisiaj w niewielu sportach zawodniczki osiągają takie same wyniki, jak ich koledzy.

W wywiadzie dla lokalnej gazety hiszpańskiej pt. Opinia Murcji, Araceli Martínez Ibáñez, 45e światowy gracz, powiedział: „le padel to jeden ze sportów, w którym różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn jest najmniejsza".

Więc, co to jest naprawdę? Zobaczmy razem:

Na World Padel Tour

Tak, le World Padel Tour w 2024 r. nie będzie już torem zawodowym. Ale mimo wszystko przez 10 lat to on decydował Nagrody pieniężne przyznawane gwiazdom padel mondial. Dlatego tor od lat decydował o wynagrodzeniu zawodników. Nie da się zaprzeczyć, było postępy… oraz regresje.

Marsz 8 2022, z okazji Dnia Kobiet i w kontekście „wojny” z Premier PadelThe World Padel Tour zdecydował sięoferować kobietom taką samą nagrodę pieniężną, jak mężczyznom ! Dwa lata temu mówiono o wzroście 250% w kategorii Challenger, 178% w otwartym, 180% na Masters i 160% w sprawie Finału Mistrza.

To zajęło dziewięć lat wiedzieć o tym postępie, ale lepiej późno niż wcale!

Niestety, w 2023 roku gracze szybko popadli w rozczarowanie. Rzeczywiście, jeśli Nagrody pieniężne był równy w kategorii Final Masterw ofercie kontraktowej złożonej sportowcom została ona podzielona o połowę. Co więcej, to Nagrody pieniężne przyznano jedynie tym, którzy podpisali przedmiotową umowę.

Dość powiedzieć, że pod względem równości, World Padel Tour był bez zarzutu… ponad rok.

Na Premier Padel

Nowe dziecko padel profesjonalny Premier Padel Potrafił obserwować i wyciągać wnioski z sukcesów i błędów World Padel Tour. Przez pewien czas gracze odmawiali udziału w tym obwodzie, ponieważ zaoferowana im umowa była mniej atrakcyjna niż to World Padel Tour.

Wreszcie, po osiągnięciu porozumienia, gracze dotarli na boisko Premier Padel. A jeśli to możliwe bardzo dobry… jest również przynajmniej dobrze.

W Greenweez Paris Majorna przykład równość wynagrodzeń była przestrzegana przez Premier Padel. Nagrody pieniężne na koniec turnieju był taki sam dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Ale kilka miesięcy później podczas Mediolanu Premier Padel P1, sytuacja znów się zmieniła. Równość została zepchnięta na bok i kobiety zarabiają teraz prawie dwa razy mniej tylko mężczyźni. 300.000 tylko dla graczy 170.000 dla kobiet... Daleko nam do równości.

PIENIĄDZE NAGRODY PREMIER PADEL

Czy możemy zatem mówić o równej płacy? Nie całkiem. Jeżeli w przypadku niektórych turniejów tak jest, nie wszędzie zostało to jeszcze wdrożone.

Rozpoczęcie sezonu 2024 Premier Padel jest nieuchronne i jeśli nie nastąpi duża zmiana sytuacji, powinniśmy pozostać przy status quo, a mianowicie, że kobiety w tym roku nadal będą zarabiać mniej niż mężczyźni...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.