Yanja El Khattat jest prezydentem regionu Dakhla-Oued Eddahab, w którym Puchar Interkontynentalny padel AICP.

Od lat o nim słyszał padelzwłaszcza w Dakhli. Jednakże obecnie w mieście nadal nie ma torów…z wyjątkiem tego, który został ustawiony specjalnie na tę okazję na jednym z placów publicznych.

Ale to może się szybko zmienić w perła Sahary… Yanja El Khattat opowiada nam więcej.

Dakhla, (wkrótce) kraina padel ?

Powrót padel w Dakhla, doświadczamy tego wielka radość. To sport, który bardzo jednoczy. Myślę, że Dakhla to miasto z przyszłością dla tego sportu.

Wierzę, że organizacja tego typu zawodów się sprawdzi oferują znacznie większy wpływ w regionie Dakhla-Oued Eddahab. Ponadto bardzo liczymy na stowarzyszenie, które zorganizowało to wydarzenie, zwłaszcza materialne.

Puchar Interkontynentalny 2024

Wreszcie utwory padel ?

W końcu mamy trzy utwory do praktyki padel który zostanie zainstalowany w hotelu niedaleko stąd.

Próbujemy sprawdzić, czy możemy go tu, w tym środowisku, zostawić na torze, na którym obecnie rozgrywany jest Puchar Interkontynentalny. W końcu moglibyśmy wkrótce się znaleźć cztery utwory padel.

Sport, który może zadowolić

Ludzie tutaj są gotowi nauczyć się grać w ten sport. Niektórzy już grają na przykład w tenisa, więc padel ma już bardzo dobry wizerunek wśród młodych ludzi w Dakhla.

Uważamy więc, że cztery utwory będą dobrym początkiem. Następnie zobaczymy dalsze rozprzestrzenianie się padel w Dakhla.

Młoda Dakhla

Dakhla i turystyka sportowa

Turystyka, którą mamy tutaj, w Dakhli, to turystyka związana ze sportami wodnymi, w tym kitesurfing. Dlaczego więc nie zobaczyć pewnego dnia Dakhla stała się także celem podróży padel.

Dziś brakuje tylko tego podnoszenie świadomości ludzi stąd. Ale kiedy jest powołanie wśród młodych ludzi, będziemy mogli wspierać jako region, aby ułatwiać inicjatywy.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.