Obecny w Garden Rennes w ostatnią sobotę, aby wziąć udział w 10. etapie Cupra Padel-Point Tour, dziewiąty Francuz Yann Auradou, zgodził się odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące jego rozpoczęcia sezonu, jego misji w FFT i nadchodzących terminów.

„Manu wyjechał na staż do Hiszpanii i jak wrócił to już nie to samo”

Padel Magazine : Miałeś całkiem dobry początek sezonu, przerywany zwycięstwem na Mas de Perpignan u boku Manu Vives podczas najnowszy P2000. Co zmieniło się dla Manu i ciebie w twojej grze i psychicznie?

Yann Auradou : „W rzeczywistości nie mieliśmy zbyt dobrego początku sezonu z Manu. Wracał po kontuzji, więc na początku było to trochę skomplikowane, ponieważ nie byliśmy rozstawieni w losowaniach. Nie zaczęliśmy zbyt dobrze.

Ale tak naprawdę stało się tak, że Manu wyjechał na staż do Hiszpanii, a kiedy wrócił, to nie było to samo (śmiech). W Perpignan przegraliśmy seta w pierwszej rundzie, a potem było po prostu niewiarygodnie: wszystkie smecze Manu wyszły na jaw, on „obronił stal”, ja też grałem bardzo dobrze. Naprawdę mieliśmy wyjątkowy turniej, oczywiście trochę wykorzystaliśmy nieobecności, ale nieobecni zawsze się mylą (śmiech), szkoda. Wykorzystaliśmy to i wciąż było dużo do pokonania, żadna drużyna nie była łatwa do pokonania.

Zagraliśmy bardzo dobrze, a ostateczne zwycięstwo było jeszcze piękniejsze”.

Yann Auradou (w pozycji leżącej) i Manu Vives podczas ostatecznego zwycięstwa na P2000 du Mas

Padel Magazine : Czy po tym prestiżowym zwycięstwie aspirujesz do kolejnych sukcesów tego „kalibru”? 

Yann : „Tak, planuję wygrać P2000 w Pyramids, więc dobrze, że zadajesz mi to pytanie (śmiech). Bez kłamstwa, jeśli są gracze kalibru Ben Tison, którzy biorą udział w turniejach i/lub przyjeżdżają z hiszpańskimi graczami, może to być bardzo skomplikowane, ponieważ wciąż są przed nami. Ufam swojemu partnerowi i ufam sobie, myślę, że w jednym meczu możemy pokonać duże zespoły.

Jestem bardzo przekonany o P2000 of the Pyramids i dla nas, aby powiedzieć wszystkim, że to nie był wypadek ani niespodzianka na P2000 w Perpignan i że zamierzamy pozostać wśród najlepszych.

Para Auradou-Vives nadal aktualna w 2023 roku!

Padel Magazine : Wiemy, że Manu zaplanował pracę jako freelancer w Hiszpanii, aby udoskonalić swoją grę. Chcieliśmy wiedzieć, gdzie jesteście? Czy para Auradou-Vives jest nadal aktualna? 

Yann : Para pozostaje aktualna, tam jedzie do Hiszpanii, ale zostaniemy razem na P2000 i mistrzostwa Francji w 2023. Wiedząc, że zacząłem z nim, był bardzo słabo sklasyfikowany, nawet jeśli wyprzedza mnie całym swoim treningiem, zrobi mi zaszczyt pozostania ze mną (śmiech). Trochę mi odpłaci!

Oczywiście nie zrobimy razem P1000, ponieważ nie wróci do Francji po wszystkie P1000, ale w każdym razie P2000 i mistrzostwa Francji są planowane razem."

„Twórz więcej szlaków i szkół” padel W północnej "

Padel Magazine : Jesteś członkiem Misji Padel z FFT. Jak ci idzie?  Czy możesz powiedzieć naszym czytelnikom, na czym polega Twoja praca? 

Yann : „Bardzo konkretnie misja narodziła się w styczniu, więc na początku bardzo ogólnie musieliśmy dzwonić do lig. Celem było naprawdę rozwinięcie aktywności młodzieży w całej Francji. Zajmuję się głównie regionami północnymi, Christian Collange, mój kolega, zajmuje się bardziej regionami południowymi. Na południu już od kilku lat dobrze pracował, więc jest trochę łatwiej niż na północy. Na południu jest też znacznie więcej torów niż na północy, więc znacznie łatwiej jest tworzyć wydarzenia i szkoły padel młodzież. To właśnie staram się wprowadzić na Północy. To potrwa trochę dłużej, ale kiedy już się zacznie, to będzie coś.

W każdym razie ten sport przemawia do wszystkich, wszystkich pokoleń i dlatego dobrze się sprawdza.

Padel Magazine : Z twojego znacznie bardziej wewnętrznego punktu widzenia, czy czujesz pewną ewolucję tego padel francuski, w szczególności pierwsze wydanie Greenweez Paris Premier Padel Major u Rolanda Garrosa?

Yann : „To wydarzenie w Roland-Garros było niesamowite. Fakt, że jest w telewizji, jest oczywiście bardzo ważny. Z pewnością padel nie przechodzi (jeszcze) na kanałach publicznych, tam przechodzi na Canal+ (za rok już niedługo) i to już naprawdę pozwala rozwinąć działalność.

Wiem, że ten turniej zostanie wznowiony i myślę, że w pewnym momencie padel będzie regularnie emitowany w telewizji wraz z innymi sportami, które zajmują pierwsze miejsce na scenie, być może nie tylko w Canal+, ale w pewnym momencie również na innych kanałach. "

Liczba utworów padel : klucz do doganiania krajów takich jak Hiszpania, Włochy czy Szwecja

Padel Magazine : Jak myślisz, co jest kluczem do padel we Francji może przejść ten kurs i stać się sportem tak popularnym jak np. w Hiszpanii, Włoszech czy Szwecji?

Yann : „ Jeśli weźmiemy przykład Szwecji, Włoch i/lub Hiszpanii, ślady padel tam rosną znacznie szybciej. Budują z niesamowitą prędkością. Tego nam dzisiaj brakuje, we Francji trwa to trochę dłużej.

To nadejdzie, ale jesteśmy trochę w tyle za tymi trzema krajami i myślę, że nie powinniśmy też odstawać od nich zbyt daleko.

Cupra Padel-Point Tour, „To naprawdę dotyczy wszystkich i wszystkich pokoleń!”

Padel Magazine : Dziś spotykamy się w Ogrodzie Rennes w ramach Cupra Padel-Point Tour, jaki był związek z tobą? Co inspiruje Cię ten tor? 

Yann : „Więc wiedziałem o tym już od mojego sponsora, którym jest nikt inny jak Wilson. Jak Cupra Padel-Point Tour jest również sponsorowany przez Wilsona, oczywiście pomaga wiedzieć o wielkich wydarzeniach, takich jak to.

Zrobiłem P500 i wystawę w Piramidach, Melissa zapytała mnie, czy chcę to zrobić i z przyjemnością się zgodziłem. To, co uważam za wspaniałe, to to, że jest bardzo dobrze zorganizowany, to prawdziwa odmiana turniejów P1000, które od czasu do czasu wykazują wady organizacyjne. Impreza przywraca ludzi, to nie tylko mecze padel : jest wiele animacji, które są dookoła i to jest naprawdę to, co lubię. Dobre jest również to, że dotyczy to nie tylko elity: istnieją turnieje P100/P500, więc to naprawdę dotyczy wszystkich i wszystkich pokoleń. ! "

Yann Auradou Melissa Martin Cupra PPT Rennes
Yann Auradou i Melissa Martin podczas Cupra Padel-Point Tour Rennes

„Jestem 9. Francuzem, a na liście będzie tylko 8 osób” "

Padel Magazine : Następne kilka miesięcy będzie przerywane ważnymi wydarzeniami, takimi jak P2000 des Pyramides, mistrzostwa Francji… ale chciałem wrócić z wami na Mistrzostwa Świata w Katarze. Czy myślisz, że możesz zająć miejsce wśród 8 wybranych?  

Yann : „Czy mam poziom? Moje ego mówi mi, że tak (śmiech). Nie, po tym, jak minęło dużo czasu, odkąd miałem do czynienia z niektórymi, ponieważ teraz robią FIP i znacznie rzadziej przychodzą na duże francuskie turnieje. Mam więc nadzieję, że zobaczę trochę na P2000 (piramid), aby zmierzyć się z nimi. Szczerze mówiąc, miałem poziom w zeszłym roku, myślę, że mogłem tam być. W tym roku… to skomplikowane, ponieważ chłopaki inwestują więcej niż ja: mają więcej czasu, robią FIP, grają z graczami, którzy grają na znacznie wyższym poziomie niż ten, który można znaleźć we Francji. Nabierają doświadczenia… a ja jestem 9 Francuzem, a na liście będzie tylko 8 osób. Więc logiczne byłoby, aby wziąć pierwsze 8.

Nie mam nic więcej od nich, no nie sądzę… w każdym razie liczę na to, że drużyna francuska wyłoni 8 najlepszych. Potem, jeśli znajdzie się ktoś, kto jest kontuzjowany lub nie czuje się dobrze, oczywiście trener może na mnie liczyć i będę 2000% reprezentować swój kraj!”

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.