Yann Auradou był również obecny na tym wielkim święcie padel co to jest Greenweez Paris Premier Padel Major. W towarzystwie swojego partnera Manuela Vivesa Francuzi rozegrali w niedzielę 10 lipca pierwszą rundę kwalifikacyjną z parą Nicoletti – Ortega. Obaj Francuzi nie mogli nic zrobić przeciwko hiszpańsko-włoskiemu duetowi i przegrali 6/3 – 6/0.

Przy naszym mikrofonie wrócił do swojego występu podczas tego spotkania i podróży z tenisa do padel.

"Popełniamy błąd lub dwa w grze, podczas gdy oni tego nie robią"

"Gra była bardzo skomplikowana, ponieważ graliśmy dwóch bardzo dobrych graczy, ale jak mówisz, było to szaleństwo, marzenie, które spełniło się, gdy weszliśmy na kort. Było chyba 400 osób, dreszcze. To było bardzo trudne emocjonalnie, ale zrobiliśmy, co mogliśmy”.

„Myślę, że brakuje nam dużo rytmu przeciwko graczom tego poziomu. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do grania dwóch takich facetów. Potem są to szczegóły, ale popełniamy błąd lub dwa na grę, podczas gdy oni tego nie robią. Są bardzo precyzyjne na lobach i wiedzą, jak zrobić wszystko. Na razie jesteśmy znacznie poniżej tego poziomu”.

Od tenisa do padel

Były tenisista Yann Auradou jest jednym z tych graczy padel które gwałtownie wzrosły w ostatnich latach.

„Byłem tenisistą, osiągnąłem poziom -4/6. Zrezygnowałem w 2013 roku i dostałem się padel koniec 2015 roku. To prawda, że ​​widzimy coraz więcej byłych tenisistów. Tak jak Benjamin Tison, który również miał -4/6 i którego znam od 10 roku życia, ponieważ byliśmy razem w lidze. Zabrał się do padel w 2014 roku i stał się numerem 1 we Francji. Coraz więcej byłych tenisistów stąpa po dywanach klubów padel.

Auradou Vives zwycięstwo P2000 Perpignan 2022

Osobiście w 2015 roku bardzo zafascynowałem się tym sportem, wszedłemînto cztery razy w tygodniu. Widziałem, że dzięki tenisowi mam pewne zaplecze, właśnie pomimo tego, że na początku nie wiedziałem, jak bawić się oknami. Kiedy zaczynam uprawiać sport, wychodzę na całość i krok po kroku widziałem, że zbliżam się do najlepszych, więc chciałem zdobyć kilka wspaniałych tytułów. To właśnie z tym zrobiliśmy Manuel Vives w maju ubiegłego roku, wygrywając P2000 w Perpignan.

Yann Auradou przoduje po prawej stronie, ale zanim był jednym z najlepszych francuskich graczy po prawej stronie, Francilien był graczem lewym. Wyjaśnia nam, dlaczego ta zmiana strony.

Yann Auradou fip rise canet fly

„Zmieniłem strony, ponieważ miałem problem ze znalezieniem dobrych partnerów, którzy graliby po prawej stronie. W tym czasie po lewej stronie było więcej graczy i powiedziałem sobie, że mogę zająć pozycję kierowcy. Z moją wybuchową grą mogłem zranić, to był prawdziwy plus. Więc zaczęłam przygodę z Morgan Mannarino który był bardzo dużym hitterem po mojej lewej stronie i od razu zagraliśmy razem bardzo dobrze”

Aby zobaczyć wywiad w całości, poniżej na stronie youtube de Padel Magazine.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.