Obecny na finale konkursu FIP Złoty Perpignan, Yann Guilcher przemówił do mikrofonu Padel Mag, aby opowiedzieć nam trochę więcej o „Instynkt Padelmagazyn 100% padel którą uruchomił we współpracy z innymi współpracownikami.

„Gratulacje dla publiczności za odpowiedź na prezent!”

Padel Magazine : Czy możemy spodziewać się takiej atmosfery podczas FIP Gold, a zwłaszcza podczas finału?

Yann Guilcher : „Publiczność odpowiedziała obecna, była prawie pełna. Było jednak bardzo, bardzo gorąco. Gratulacje dla graczy, ponieważ nadal wytrzymali ponad 2 godziny w tej fali upałów.

Więc gratulacje dla nich i dla publiczności za obecność i „zachęcanie” do tego wspaniałego turnieju! »

Instynkt Padel, pierwszy magazyn 100% padel we Francji

Padel Magazine : Oprócz tego, że ten złoty FIP Perpignan to nowa przygoda, ponieważ jest to pierwsze wydanie, jest również świetnym pierwszym dla Ciebie od pierwszego magazynu 100% padel zwany „Instynktem” Padel " właśnie wyszedłem !

Yann : „To pierwszy we Francji! Było kilka w innych krajach, takich jak Włochy czy Szwecja… ale znowu, we Francji jest to pierwsze. Jest już dostępny w śmietnikach i trochę wszędzie w centrach padel z którymi jesteśmy partnerem, a także na lotniskach, dworcach kolejowych, w sklepach tytoniowych i kioskach prasowych. Znajdziesz je wszędzie we Francji! »

Padel Magazine : Widzieliśmy, że magazyn był dostępny na międzynarodowych lotniskach, takich jak Orly!

Yann Guilcher : „Musimy, gracze dużo podróżują… więc lotniska i stacje kolejowe są dla nas niezbędne. »

Kody QR w celu „większej interaktywności”

Padel Magazine : Czy możesz nam podać ambicje stojące za tym projektem? Format, ilość magazynów, które będą się pojawiać co roku?

Yann : „To dwumiesięcznik. Zaczęliśmy od 20.000 XNUMX magazynów na pierwszym, ponieważ tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale to nie jest złe jak na papierowy magazyn.

My, którzy już mamy Instinct Foot i Instinct Rugby, wiemy, że to nie jest złe dla padel.

Zaczęliśmy od abonamentu dwumiesięcznego i trochę wszędzie w centrach. Jest to format 48 błyszczących stron, z dużą ilością sekcji: gracze zagraniczni, gracze francuscy, franczyzy, konkursy, rakiety, czysta technika, zwłaszcza na poziomie salw w pierwszym numerze..

Czekamy z niecierpliwością drugi numer, który ukaże się na początku września jeśli się nie mylę, z wieloma nieco innymi rzeczami.

Ten magazyn trochę się wyróżnia: często znajdziesz kody QR, które po zeskanowaniu przekierują Cię do filmów. A wszystko po to, aby magazyn był bardziej interaktywny. »

Padel Magazine : Czy ten system oparty na kodach QR jest również tym, co czyni ten magazyn oryginalnym i urokliwym?

Yann : „Więc oczywiście niczego nie wymyśliliśmy, ponieważ kod QR jest obecny prawie wszędzie, ale prawdą jest, że w czasopismach jest ich niewiele. Czy dla sponsorów takich jak NGTV, Betclic czy Babolat, mamy ten kod QR, który pozwala zobaczyć filmy przekierowujące do reklam itp. Zrobiliśmy to samo z techniką lub wieloma innymi rzeczami w różnych sekcjach. »

Padel Magazine : jestem graczem, podoba mi się padel i chciałbym mieć ten magazyn, jak się sprawy mają z prenumeratą?

Yann : „Dwie rzeczy: będziesz mógł mieć to w magazynie z podstawowym sprawdzeniem, tak jak robiliśmy to za dawnych czasów. Ale mamy też trochę więcej interaktywności: masz kod QR, skanujesz go i wypełniasz niezbędne informacje, a potem co dwa, trzy miesiące będziesz dostawał swój magazyn do domu.

Ale możesz go również znaleźć w różnych centrach: 4Padel, Wszystko w Padel, wiele niezależnych klubów w Perpignan i Bordeaux. Będziesz mógł je mieć, kupić lub znaleźć w niektórych turniejach, w których będą dystrybuowane. »

Cel: „Nade wszystko mieć ludzi, którzy doceniają magazyn”

Padel Magazine : Czego możemy Ci życzyć?

Yann : „Poza prenumeratorami, nawet jeśli wciąż są to ścięgna wojny, powiedziałbym, że więcej osób docenia ten magazyn.

Byłam mile zaskoczona, widziałam dużo ludzi, którzy ze mną rozmawiali i mówili, że jest wiele ciekawych rzeczy […], to wszystko nam bardzo dużo niesie!

Oczywiście bez subskrybentów i partnerów nie będziemy tu długo, wszyscy się zgadzamy, ale myślę, że wszyscy to lubimy padel i że wciąż są ciekawe rzeczy.

Więc śmiało, przeczytaj, zasubskrybuj, jeśli chcesz, a wkrótce spotkamy się na numer 2. ”

Znajdź pełny wywiad tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.