Timeo Fonteny i Yoan Boronad to obietnice padel francuski. Urodzeni w 2007 roku, zamierzają szybko zainwestować we francuskiej pierwszej dziesiątce, przy cennym wsparciu Alaina Henry'ego na ławce.

Zachęcający wynik na Mistrzostwach Świata

Padel Magazine : Dlaczego zdecydowaliście się grać razem?

joan :„Trzy lata temu graliśmy poniżej 12 lat na Francja mistrzostwa. Potem oboje zostaliśmy zabrani do drużyny Francji. Od tego momentu graliśmy całkiem nieźle w Open. Wygraliśmy 6/1 5/2 40-15 i przegraliśmy mecz z Hiszpanami, którzy zajęli ostatnie miejsce. Bardzo dobrze dogadywaliśmy się na boisku i poza nim. Znalazłem kampus w Perpignan więcej pracować, a Timeo się zgodził."

Padel Magazine : Kto zaproponował drugiemu?

„Nasi dwaj ojcowie rozmawiali na skraju boiska, kiedy bawiliśmy się razem w Cap d'Adge na P500, a mój tata powiedział mu o tym kampusie z Alain Henry i klub Mas. Ojciec Timeo był zainteresowany i od tego momentu wszystko potoczyło się naturalnie”.

Alain Henri

Nowy projekt międzynarodowy

Padel Magazine : To był też projekt, w którym sam sobie wyobrażałeś, Timeo?

Boję się : "gram od tego czasu pięć lat. Więc to mój tata powiedział mi o tym na początku i byłem naprawdę zmotywowany, aby to zrobić. Nie trenowałem wystarczająco, mając tylko dwie sesje w tygodniu. W Perpignan będą to studia sportowe z czterema sesjami plus ćwiczenia fizyczne.

Padel Magazine : Wyobrażam sobie, że będziesz chciał sprawdzić się na arenie międzynarodowej.

joan:„Rozmawiałem o tym z Alainem Henrym. Jego ambicją jest sprawić, abyśmy zagraj w młody tor kataloński aby móc konkurować z najlepszymi w naszym wieku w regionie. Więc będziemy mieli więcej doświadczenia, kiedy dotrzemy na Mistrzostwa. Chodzi o to, aby zdobywać doświadczenie jako zespół.”

„Alain pojedzie z nami na FIP i turnieje w Katalonii. Projekt staje się coraz poważniejszy.”

timéo yoanne boronad tuluza padel klub

Padel Magazine : Czy masz jakieś cele na najbliższe lata?

joan :„Mamy 160 lat i 134 lata. Naszą ambicją jest osiągnięcie maksimum naszych możliwości. Fizycznie mogę być o wiele bardziej obecny.”

Czas: „Muszę nawet kupić sobie fizyczny. Moim celem jest być przynajmniej w pierwszej dziesiątce we Francji. Na arenie międzynarodowej byłby udział w WPT lub Premier Padel".

Spotkaj się w Mistrzostwa Europy w Walencji w październiku przyszłego roku, gdzie chyba niespodzianka, powinniśmy znaleźć tych dwóch graczy, którzy będą reprezentować drużynę Francji.

W międzyczasie możesz jeszcze raz przeżyć finał męskich Mistrzostw Francji Młodzieżowych Interligów poniżej:

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !