Z okazji pierwszej edycji Trofeum osobowości, organizowanego przez Lagardère Paris Racing i Imagine Institute, do naszego mikrofonu podchodzi Yoann Huget, były francuski międzynarodowy zawodnik rugby.

Jego duet z Thierrym Omeyerem

Thierry jest bardzo, bardzo dobrym zawodnikiem, więc gramy, gdy tylko pogoda na to pozwala padel z wielkim entuzjazmem. W tej chwili odbywa się wiele turniejów, a pogoda jest idealna do gry. Jest nam niezmiernie miło spotkać się ponownie, tym bardziej, że wielu z nas było już na Wieży Eiffla (przyp. red.: podczas finał Betclic Remontada). Zawsze mamy trochę ambicji, ale nie powinniśmy tego mówić za dużo (śmiech).

Mieliśmy okazję grać razem z Thierrym na Wieży Eiffla: staram się oddawać wszystkie strzały, jestem solidny w obronie, a on jest odpowiedzialny za zdobywanie punktów. Ma przewagę dzięki swojemu doświadczeniu jako bramkarz w piłce ręcznej. Myślę, że może nas zaprowadzić bardzo, bardzo wysoko.

Mój styl gry można podsumować słowami „ratuj, kogo możesz”. Dla mnie ważne jest, aby dać z siebie 100%, wypocić się i pokazać koledze z drużyny, że zawsze może na mnie liczyć.

Le padel, dodatek do rugby?

„Kiedy jesteś poza grupą lub jesteś kontuzjowany, praca na małych wsparciach może być interesująca. Jest również bardzo cardio. Jeśli trafimy na dobrą parę o dość podobnym poziomie gry, to naprawdę szybko można się pocić przy dobrej zabawie. Więc padel naprawdę bardzo uzupełnia sporty takie jak rugby i może stanowić połączenie lub przekrój ćwiczeń, gdy nie jesteś w grupie w weekendy lub w celu powrotu do aktywności.

Antoine Dupont radzi sobie bardzo dobrze padel

„Thomas Ramos chce się ze mną skonfrontować, tak jak zrobił to już w rugby. Czekam więc, aż zakończy karierę, aby zobaczyć, ile jest naprawdę wart. Słyszałem też, że Antoine Dupont radzi sobie bardzo dobrze. Jest też ktoś, kto myśli, że jest dobry, ale jest śmieciem, jest to Grégory Lamboley. Uważa, że ​​jest bardzo, bardzo silny, ponieważ codziennie trochę gra, ale wciąż musi się rozwijać (śmiech). Ale w rugby wielu graczy próbuje swoich sił padel, więc trudno tak naprawdę ocenić poziom wszystkich”.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.