Od jakiegoś czasu we Francji nie można grać w tenisa i padel niż na zewnątrz. Środki, które umożliwiły klub grzywka aby zobaczyć szybki wzrost liczby graczy z padel.

Sądy padel zewnętrzne pozwalają przyciągnąć nową publiczność. Tenis ziemny Padel Concarneau (TPC), członkowie klubu tenisowego wypróbowali tę nową praktykę i jednogłośnie ją zaakceptowali.

Ich pierwsze uczucia związane z praktyką padel są w tym samym duchu, co to, co słyszymy na skraju sądów. W tym przypadku jest to sport „Zabawne, niedrogie i na początku łatwiejsze do zabawy niż tenis”.

teren padel niebieski bretania tenis i padel concarneau

Dzięki Covid można korzystać tylko z kortów odkrytych lub częściowo zadaszonych. W TPC dwa pola padel znalazły swoich odbiorców i nie ma już obawy o ich zapełnienie.

Rzeczywiście, w tym trudnym okresie padel pozwala ludziom, których ulubiony sport jest niemożliwy w czasach ograniczeń zdrowotnych, na dalsze fizyczne rozmawianie… podczas zabawy!

W klubie TPC praktyka padel początkowo jest to czynność rekreacyjna, ale ta sytuacja prowadzi ludzi do tego padelwedług jednego z trenerów klub szybko zaoferuje lekcje.

Widzimy tutaj, że jest całkiem możliwe rozwinięcie klubu tenisowego z padel nie stanowiąc przeszkody dla tenisa, a raczej inną, uzupełniającą ofertę, która pozwala przyciągnąć do klubów kolejną publiczność.

 

Źródło: Le Télégramme

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.