Witamy w zamkniętym kręgu gracze padel. Zainwestowałeś w pala, ładne buty, ale co z tego overgrip ? Powiemy Ci wszystko.

Oprawa to pasek chłonnej tkaniny, który jest umieszczony na rączce pala. Ma kilka zastosowań, o których możesz jeszcze nie wiedzieć.

Chroń swój pala

Kiedy kupujesz nową pala, ma ona podstawowy uchwyt, który pozwala bardzo szybko ją chwycić. Ten oryginalny uchwyt można zdjąć i wymienić na inny, sprzedawany we wszystkich sklepach ”padel”. Nałożenie nakładki na ten oryginalny uchwyt chroni go przed upływem czasu, potem, a tym samym przed jego przedwczesną degradacją.

Chroń swój łokieć

Kiedy umieścisz nowy uchwyt na rączce pali, przyczepia się on (koniecznie) bardziej niż poprzedni i jest mniej prawdopodobne, że zobaczysz, jak twoja pala przechodzi na drugą stronę siatki po kolcu (nie zapominając, że musisz przełóż pasek na nadgarstek). Regularna zmiana nakładki zapewnia dobrą przyczepność, która odciąża nadgarstek i łokieć, ponieważ zwiększa wagę rączki i pochłania część wibracji.

Chroń swój łokieć (bis)

Zbyt cienki lub zbyt gruby uchwyt może powodować zapalenie ścięgna łokcia lub łokieć tenisisty. Zastosowanie jednego lub więcej nakładek pozwala na taką regulację rozmiaru rączki dla większego komfortu podczas wchodzenia na tor. Niektórzy gracze używają wielu nakładek, do 10 jednostek dla graczy z dużymi rękami.

Wchłaniają pot

Do tego służą również nakładki. Możesz użyć kredy, żywicy lub czegokolwiek, aby zbyt często nie zmieniać przyczepności, nic do zrobienia, nie możemy walczyć z nową przyczepnością. Zmieniaj go często i osuszaj rękaw po powrocie do domu. Zawodowi gracze rozpoczynają każdy mecz z nowym uchwytem, ​​czasem zmieniając go nawet kilka razy na mecz. Nawet jeśli nie pocisz się lub bardzo często masz suche dłonie, powinieneś od czasu do czasu zmieniać tę przyczepność, aby zapewnić sobie komfort gry.

Którego typu użyć?

Oczywiście są różne rodzaje. Dostępne są w kolorze lub białym, perforowane lub nie, cienkie lub grubsze. Jeśli chcesz skonsultować się z rynkiem overgripsów, szybko zobaczysz „bardzo” dużą liczbę istniejących produktów we wszystkich cenach, od kilku eurocentów za najbardziej podstawowy do kilku euro za najbardziej wyrafinowany i wydajny.

 

Nasza rada: eksperymentuj kilka razy, aby znaleźć uchwyt, który najlepiej pasuje do twojej ręki i twojej gry, a następnie przejdź do następnego kroku, kupowania bębnów dla zwykłych graczy.

https://padelmagazine.fr/10-des-surgrips-les-plus-populaires-au-padel/

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.