Drugi etap FFT PADEL TOUR 2020 à Metz zaplanowany na 7–9 maja miał być pierwszym testem francuskiego obwodu elitarnego na publicznym placu w 2020 roku. O ile nie będzie zaskoczony, etap nie powinien się odbyć.

Przyczyny są oczywiście całkowicie niezależne od FFT. Ale epidemia koronawirusa szaleje w jednym z najbardziej dotkniętych regionów Francji: regionie Grand Est.

Waves Open 57, główne międzynarodowe zawody tenisowe dla kobiet zaplanowane dla Moulin-les-Metz pod koniec czerwca, wyjaśnił przez prezesa ligi Grand Est, Lionela Ollingera, że ​​zawody nie odbędą się w tym roku.

Dlatego trudno jest zobaczyć, jak etap FFT PADEL TOUR na publicznym placu w Metz mógłby odbyć się w niecały miesiąc! (7-9 maja)

Kolejny etap zaplanowany od czwartku 11 do soboty 13 czerwca na placu publicznym w Pau mógłby zostać utrzymany ... Chyba że kryzys zdrowotny się nie skończy.

Kalendarz 2020 FFT PADEL TOUR

Zwłaszcza, że ​​profesjonalne tory tenisowe (WTA i ATP) ogłosiły, że zawieszą wszystkie imprezy tenisowe do 7 czerwca.

Kilka dni temu FFT ogłosiło odroczenie Rolanda Garrosa początkowo planowanego na 18–7 czerwca na 20 wrześniaPaździernik 4.

Francuska Federacja Tenisowa, poprzez swojego prezydenta Bernarda Giudicellego, wyjaśniła, że ​​nie podejmie żadnego ryzyka dla zawodników i wszystkich reprezentowanych przez nich zawodników. Zagrożenie jest zbyt duże, a FFT wykazała wielką odwagę od początku tego kryzysu, stosując zasadę ostrożności. Trudno jest dziś stwierdzić, że podejmowanie najmniejszego ryzyka, o ile istnieje zagrożenie dla zdrowia.

World Padel Tour może wkrótce ogłosić przełożenie lub anulowanie niektórych dat w kwietniu i maju.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.