Uderzenie w siatkę to uderzenie coraz częściej stosowane w padlu, zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Zobaczmy, jakie są jego zalety.

Jeśli śledzisz Padla od kilku lat, z pewnością o tym wiesz uderzenie w siatkę to jedno z najczęściej używanych strzałów Pablo Limy i Juana Martina Diaza, dwóch leworęcznych, którzy grali w tenisa przed pójściem do padla.

We Francji z pewnością tak jest Benjamin Tison, również leworęczny i jego były partner Adrien Maigret, którzy najlepiej to opanują. Z pewnością też to zauważyłeś Paquito Navarro, a nawet Franco Stupaczuk coraz więcej osób korzysta z tego ruchu, który ma wiele zalet.

Technicznie wymagający ruch

To nie przypadek, że to ulubione ujęcie osób leworęcznych z bardzo elastycznym nadgarstkiem i byłymi czołowymi tenisistami. Rzeczywiście, ten strzał wymaga dużej precyzji, ponieważ margines błędu jest niższy, aby znaleźć siatkę po uderzeniu, niż wysłać piłkę typu Bandeja na tył toru.

Ponadto jest to konieczne wystarczający kąt, aby osiągnąć to przy niższym poziomie ryzyka dlatego praworęczny leworęczny lub leworęczny praworęczny będzie miał o wiele więcej okazji do zrobienia tego w meczu niż praworęczny praworęczny.

Idealny strzał dla tenisistów

Jeśli masz doświadczenie w tenisie i jesteś przyzwyczajony do serwowania topspinów lub plasterków, nie będziesz nie zajmie dużo czasu, aby przyswoić uderzenie do siatki. Pod względem przyczepności, ale także pod względem ruchu, ten strzał jest bardzo podobny do tego, co z pewnością robiłeś tysiące razy z wielką rakietą.

Musisz tylko uważać, gdy brakuje ci kąta, aby zmniejszyć prędkość ramienia i przesunąć piłkę nieco bardziej w bok, jak na zagrywce, aby nie popełnić błędu.

Benjamin Tison Europe Padel

Mniej wymagający fizycznie strzał

Aby uzyskać uderzenie w siatkę, uderzasz piłkę wyżej niż w Bandeja lub Vibora. Ponadto nie trzeba przesuwać się, aby odnieść piłkę na bok z wyciągniętą ręką. Więc mamy nie trzeba się tak bardzo ruszać a na meczu wszystkie te mniej kroków pozwolą ci zaoszczędzić fizycznie i na pewno mniej zmęczony. Pomyśl o tym, jeśli jesteś typem, który kończy części na rzepkach.

Bardziej destabilizujący cios

Siatka generuje losowe odbicie, a jeśli jesteś wystarczająco precyzyjny, aby uderzyć w dół ogrodzenia podczas uderzeń, możesz skończyć z wieloma wygrywającymi punktami za ten strzał w meczu. W porównaniu z Bandeją, która bez zbytniej niepewności posyła piłkę na sam dół, krata uderzenia bardzo łatwo wywołuje panikę wśród obrońców. Dlatego bardzo często może przynosić korzystne sytuacje.

Oczywiście uważaj, bo jak wspomniano powyżej, jest to trochę bardziej ryzykowne, więc musisz uważać, aby nie nadawać piłce zbyt dużej prędkości, gdy jesteś źle ustawiony.

Cios łatwiej ukryty

Jeśli oglądasz graj Paquito Navarrozauważysz to jego przygotowanie jest zawsze takie samo, niezależnie od tego, czy ma zamiar osiągnąć par 3, czy uderzyć na starcie. Oba ruchy wykonywane tym samym chwytem i w podobnej pozycji, przy odrobinie praktyki mogą skutecznie zamaskować ruch do ostatniej chwili.

Wysoka piłka Paquito Navarro

To wygeneruje jeszcze większa niepewność wśród przeciwników który nie będzie wiedział do momentu strajku, co zamierzasz zrobić. Dlatego nie będą w stanie przewidzieć obrony, jak może to mieć miejsce w przypadku, gdy gracz przygotowuje Bandeja.

Uderzenie w siatkę jest z pewnością nieco bardziej ryzykowne, ale może być bardzo opłacalne, jeśli jest dobrze opanowane. Przede wszystkim bardzo szybko może zostać przyswojony przez tenisistów rozpoczynających grę w padla. Dla tych, którzy uczą się padla bez doświadczenia w sportach rakietowych, nauka z pewnością zajmie trochę więcej czasu, ale może być równie skuteczna. Bądź ostrożny, Julien Bondia przygotuj artykuł, w którym omówi wszystkie techniczne aspekty tego ujęcia !

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!