Francuska Federacja Tenisowa wypada bardzo dobrze pod względem liczby licencjobiorców padel. Rzeczywiście, z około 18.000 XNUMX licencjobiorców, radzi sobie lepiej niż wszyscy jej sąsiedzi z wyjątkiem Hiszpanii.

Liczba licencjobiorców we Francji odpowiada graczom, którzy przeprowadzili co najmniej jeden turniej padel w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

I tu, niespodzianka, podczas gdy Francja ma około 120.000 18.000 praktykujących, FFT osiąga wyczyn, oferując 15 550 licencjobiorców, panie i panowie. W grudniu FFT miało zatem prawie 2 licencjonowanych graczy i 450 licencjonowanych graczy.

Oczywiście możemy to oszacować 15% praktykujących posiada licencję FFT. Stosunek licencjobiorca/liczba praktyków jest zatem bardzo ważny. Zauważyłeś to, negatywna uwaga, to gracze zawsze są tak rzadcy podczas zawodów. Ale przejdźmy dalej, to inny temat.

Jeśli zatem porównamy ten stosunek zEspagne, mierzymy wydajność FFT w stosunku do europejskiego ogra.

DzisiajHiszpania flirtuje ze 100.000 XNUMX licencjobiorców, historyczny wynik dla około 2,5 miliona praktykujących. W ten sposób pozyskujemy 4% licencjobiorców w porównaniu do liczby praktyków.

Zauważ również, że FFT działa na 100% licencji padel. Liczby te mogą ulec zmianie, jeśli FFT dokona tej zmiany z licencją padel trochę tańszy niż obecny. Ale jeszcze nas tam nie ma.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.