La gra ustawienialub usługa w padlu, jest jednym z ważnych punktów, których nie należy lekceważyć, ponieważ daje bezpośrednią przewagę. Ale czy naprawdę znasz jego zasady ?

Często mamy wątpliwości co do zasady służby w padlu. W tym artykule znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania i możesz grać spokojnie, jak ekspert.

W Padelu każdy z 4 graczy po kolei musi wykonać partię serwisową, podczas której ma prawo do 2 prób za każdy punkt.

W przypadku nieprawidłowego pierwszego podania będziemy mieli prawo do drugiej szansy. Jeśli ta druga szansa zawiedzie, to nie jest to dla przeciwników.

Baza

Każdą grę serwisową rozpoczniemy bezpośrednio na torze. Nasza piłka poleci po przekątnej, to znaczy w kierunku kwadratu po naszej lewej stronie. Po zakończeniu tego pierwszego punktu zmienimy przekątną, aby ustawić się po lewej stronie i tak dalej.

Piłka musi odbić się za linią serwisową, zanim zostanie uderzona poniżej poziomu pasa przez podającego. W momencie uderzenia piłką podający musi mieć co najmniej 1 z 2 stóp kontaktu z podłożem bez wchodzenia na linię bazową.

Kierunek

Serwis powinien odbić się w polu serwisowym, zanim zostanie uderzony przez obracającego. Ten zawodnik może ustawić się w polu serwisowym, ale nie może wziąć piłki do siatkówki. Serwis może odbijać się od okien lub ścian, ale nie może odbijać się od bramek, w takim przypadku zostanie uznany za „wyrzucony”.

Niech

Serwis, który dotknie sieci siatki i odbije się w odpowiednim polu serwisowym będzie traktowany jako „let”. W takim przypadku serwer spróbuje ponownie. Jeśli odbicie jest poza polem serwisowym, bezpośrednio dotyka siatki lub zbiórki, a następnie dotyka siatki, zostanie uznane za „out”. Serwis, w którym piłka uderza w siatkę, odbija się od pola, a następnie wychodzi z bramki, jest również uważany za „let”.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.