Uważaj na podlewany zraszacz: ta zasada jest czasami ignorowana przez padel został zilustrowany w ten czwartek podczas bardzo zaciętego meczu pomiędzy Bela/Coello do Esbri/Alonso. Podczas gdy Arturo Coello właśnie trafił uderzenie, które z pewnością było zwycięskie, ponieważ było poza zasięgiem obrońców, punkt mógł zostać stracony...

Jak ? Wyjaśniamy ci.

Nie daj się uderzyć piłką

Piłka Coello gwałtownie uderzyła w tylną szybę, wzniosła się w niebo, po czym dotknęła górnej części ogrodzenia i wróciła na tor po stronie Belasteguina. Potem widzieliśmy, jak ten ostatni szybko się schyla, żeby nie zostać trafionym tą piłką.

Gdyby piłka trafiła Belę przed upadkiem na ziemię, punkt zostałby stracony dla rozstawionego w WPT nr 3 Buenos Aires. Rzeczywiście, w przypadku uderzenia punkt jest uznawany za zdobyty tylko wtedy, gdy piłka dotknie ziemi po raz drugi (lub przekroczy tylną siatkę w przypadku par 4).

Jeśli dozwolone są wyjścia, piłka pozostaje zdatna do gry, dopóki nie odbije się od boiska – lub nie dotknie masztu, fotela sędziego…

Ale jeśli piłka wróci na boisko spikera i uderzy jednego z dwóch graczy przed odbiciem, to punkt stracony!

Au padel podobnie jak u „kota”, retusz jest zabroniony

Że Regulamin FFT przetłumaczone w następujący sposób: „Jeśli zawodnik, który wbił lub jego partner, dotknie piłki, zanim wróci ona do odbicia na jego korcie, punkt zostanie utracony dla pary, która wbiła”.

Zasada, którą możemy zapamiętać, przypominając sobie zabawę dziecięcą: w „kocie”, gdy jesteśmy dotykani, zabrania się dotykania. Jeśli chodzi o kinomanów, będziemy ich zachęcać do wystrzegania się „L'arroseur arrosé”.

Zobacz tutaj inne nieznane zasady

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.