To całkiem interesująca statystyka. Z informacji uzyskanych od naszych kolegów z ul Padelmetryki i Padel Inteligencji, zawodnicy, którzy popełniają najwięcej prowokowanych fauli, są jednocześnie tymi, którzy popełniają najwięcej niesprowokowanych fauli i odwrotnie.

Widzimy to wyraźnie na poniższym wykresie, który opiera się na 600 dopasowaniach Premier Padel w tym sezonie i który koncentruje się na dwudziestu najlepszych zawodnikach świata.

Nadal widzimy kilka małych wyjątków, z Juan LeBron, czyli zawodnik, który popełnia najmniej fauli prowokowanych, ale nie ten, który popełnia najmniej niesprowokowanych błędów. Pewnie dlatego, że ma trochę ryzykowną grę jak na prawicowca. Leo Augsburger ze swojej strony nie błyszczy w obronie, ale mimo to popełnia mniej niewymuszonych błędów niż Arroyo, Tello czy Sanz.

Fede Chingotto jak zwykle błyszczy swoją metronomiczną stroną, uzyskując bardzo niskie wyniki w obu kategoriach.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !