Romain Taupin, założyciel Padelonomika, opowiada nam o temacie, który porusza wszystkich na padel : lob. Jak często jego analiza odbywa się pod fascynującym kątem.

To jeden z najczęstszych błędów w padel"Nie zgadzaj się na lobbing"!

zgódź się na lobbing w padel

Kiedy lobujemy, mamy „strefę komfortu” (na zielono), która reprezentuje strefę, w której możemy wykonać uderzenie lub uderzenie. bandeja/vibora skuteczny w ataku lub przynajmniej w zapobieganiu odbiciu siatki przez przeciwnika.

Ta zielona strefa jest inna dla każdego. Na wysokim poziomie niektórzy mogą mieć bandejajeśli są skuteczne bardzo daleko od siatki, ich zielona strefa może rozciągać się do linii bazowej.

Jednak wszyscy gracze mają limit, a limit ten zaczyna się w momencie, gdy odległość od siatki powoduje nasze uderzenie (smash, bandeja/vibora) wyraźnie przyniesie korzyść przeciwnikowi, ponieważ będzie źle wykonany, nieprecyzyjny, ze zbyt dużym odbiciem… To jest czerwona strefa na diagramie, strefa dyskomfortu.

Jak tylko lob i lob dotrze w ten obszar dyskomfortu (który jest inny w zależności od gracza), musisz zaakceptować przepuszczenie piłki, przegranie siatki i rozpoczęcie od nowa, aby budować punkt od z powrotem.

 

Czasami przeciwnikom o wiele trudniej jest bronić dobrego „bajadaniż wysoka piłka zagrana do tyłu i poza jego strefą komfortu. Dla tych, którzy podążają za World Padel Tour, zauważysz, że pewien Fernando Belasteguin bardzo często akceptuje bycie lobem, lepiej zaatakować z tyłu z powrotem przez okno. Z wydajnością, którą znamy...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.