Chodź z nami, szkolimy cię w klubie padel jak nigdy dotąd...

Kiedy pchasz drzwi, czujesz się trochę jak w piosence Maxime’a Le Forestiera „San Francisco”: To niebieski dom / Oparty o wzgórze / Przychodzimy tam pieszo / Nie pukamy / Ci, którzy tam mieszkają / Wyrzucili klucz.

Tutaj raczej byłyby teksty „To różowy tor / Opierając się o granicę / Jedziemy tam rowerami / Nie płacimy za dużo / Ci, którzy tam grają / Znaleźli klucz…” Ten klub padel znajduje się w Bazylei w Szwajcarii, kilka metrów od Renu i granicy z Francją.

Między 7 rano a północą

Wyznaczony Klybeck, jest zainstalowany w dawnym budynku przemysłowym, w sercu zakładów przemysłu chemicznego. W ostatnich latach miejsce to stało się miejscem alternatywnym, na pograniczu kultury i sportu, Francji i Szwajcaria. A od 2017 roku możemy w nią grać padel na jednym torze, w kolorze różowym, w nowych godzinach, między 7 rano a północą!

Przybywając na miejsce, nie ma pracownika, który cię wita i każe płacić, ale tabliczka z regulaminem klubu: 1. Witamy; 2. Powitaj innych; 3. Pot; 4. Śmiej się; 5. Zwróć uwagę na sprzęt; 6. Zadbaj o swój strój. Graj ze stylem; 7. Szanuj koszty/uczestnicz w kosztach; 8. Wróć do gry. rozmawiać o padel wokół ciebie.

Panel, który wita graczy 17 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu Fot. DR

A zapłacić, jak to działa? Cóż, po szwajcarsku: skarbonka pozwala wrzucić monety lub banknoty, zapłacić za ziemię… i swobodny dostęp do napojów w lodówce. Tu króluje zaufanie i zabawa!

Zapewnione rakiety i piłki

I wierzcie lub nie, godzina gry kosztuje tylko 7 franków szwajcarskich (około 8 euro), taniej niż w większości prywatnych klubów we Francji. Co więcej, w każdy wtorek wieczorem od 19:XNUMX do północy trening jest bezpłatny: nawet rakiety (wywieszone na ścianie z najpiękniejszym efektem) i piłki są zapewnione.

Rakiety są swobodnie dostępne i wypożyczane graczom, którzy nie mają jednego Photo DR

Ten wyjątkowy stan umysłu sprawia, że ​​Klybeck jest bardzo wyjątkowym miejscem, które jest tak samo miejscem spotkań i spotkań towarzyskich jak klub sportowy. Miejsce, które przypomina Bazyleę, miasto, w którym mówi się wszystkimi językami i gdzie na co dzień spotyka się wiele narodowości.

Co więcej, miejsce to jest tak popularne, że można je sprywatyzować również w celu organizowania wieczorów świątecznych, zabawnych i/lub sportowych.

Podoba ci się ten pomysł. Dobrze wiedzieć, że ziemia padel de Klybeck ma bliźniaka, również w Bazylei: Dreispitz, położony na południe od stacji Saint-Jacques, jest zarządzany przez to samo stowarzyszenie, Padel Basel. ziemia padel, również różowy, jest instalowany od października 2021 roku w typowym szwajcarskim budynku: drewnianym domku mającym ponad sto lat (patrz zdjęcie poniżej).

Więcej informacji TUTAJ

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.