Im wyższy poziom, tym ważniejszy jest aspekt taktyczny w grze Padel. Oto parametry, które musisz wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

Kiedy zaczynamy padel, większość różnic dokonywana jest na poziomie technicznym. Gracze, którzy pochodzą z innych sportów rakietowych, w tym tenisa, mają lepszą technikę niż początkujący, którzy nie ćwiczyli żadnego sportu w piłkę.

Tak więc ci, którzy są przyzwyczajeni do określonych ruchów w sporcie rakietowym, którzy mają dobre gesty, pozwalające im popełnić mniej błędów, dobre oko i / lub dobrą budowę ciała, to ci, którzy naturalnie dominują na początku.

Rzeczywiście, prawdziwi początkujący zazwyczaj mają zaplecze techniczne zbyt słabe, aby mieć wiele możliwości taktycznych. Na przykład, jeśli zmierzysz się z graczem, który ma bardzo dobre uderzenie na siatce, będziesz musiał unikać ustawiania kąta na wysokich piłkach, ale nadal musisz być wystarczająco sprytny, aby lobbować pośrodku…

Dlatego ważne jest, aby w pierwszej kolejności brać lekcje z nauczycielem mieć technikę gry na różnych obszarach, przyspieszyć lub spowolnić grę itp.

Po przekroczeniu tej bariery technicznej taktyka staje się przeważająca. Niezależnie od ich poziomu, gracze mają słabe i mocne punkty, które muszą być w stanie zidentyfikować, a zwłaszcza porównać z przeciwnikami, aby móc dostosować się do wszystkich sytuacji.

Przykład: jesteś przyzwyczajony do dominacji w fazach, w których czterech graczy jest w locie, ale pewnego dnia natrafisz na graczy, którzy mają top na tobie w tym obszarze. Będziesz zatem starał się unikaj sytuacji, które zwykle próbujesz wywołać.

Jest to zatem konieczne od początku meczu.analizuj obszary, w których twoi przeciwnicy są silniejsi i słabsi od ciebiei przedyskutuj taktykę ze swoim partnerem. Taktyka, która będzie musiała ewoluować zgodnie z wynikami, pewnością siebie, wydarzeniami, które będą miały miejsce w meczu.

Wszystko to oczywiście w biorąc pod uwagę warunki : wewnątrz lub na zewnątrz, wilgotność, wiatr, słońce, prędkość toru, stan piłek itp. Unikniesz na przykład zbytniego lobbowania doskonałego palacza, jeśli jest on bardzo gorący, a piłki są nowe. Z drugiej strony, gdy kule są zużyte, możesz spróbować rzucić je bardziej, ponieważ jeśli nie uda się wygrać, możesz mieć łatwe bloki, możesz się sfrustrować i wpaść w złą dynamikę.

Gdy dwóch graczy ma inny poziom lub jeden z nich przechodzi złą łatkę, może być również mądry w użyciu taktyka lodówki. Ogólnie, im wyższy poziom, tym więcej możliwości taktycznych, a tym bardziej padel staje się prawdziwą grą w szachy. Pomyśl o tym następnym razem, gdy trafisz na kort!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!