Kategorie: La uneNEWS

Koncentracja: co zrobić z bólem ręki padel ?

Obolałe ramię ? Na łokciu? Twój sierpniowy zoom autorstwa Régis Monnerie z PadelXP porusza ten temat, który dotyczy wielu graczy padel.

Skąd to powracające zło pochodzi od sportowców rakietowych? Co zrobić, aby się go pozbyć?

Przyczyny bólu ramion

Ból ramienia, a zwłaszcza łokcia (zapalenie nadkłykcia lub „łokieć tenisisty”), jest bardzo powszechny wśród entuzjastów sportów rakietowych. Jak możesz sobie wyobrazić, padel bez wyjątku.

To zło odpowiada zapaleniu ścięgien łokcia, które powoduje ból odczuwany w przedramieniu i nadgarstku, utrudniający jakikolwiek ruch ręki z zgięciem łokcia.

Przyczyn tego urazu może być wiele. Znaleźliśmy :

  • brak rozgrzewki lub nieodpowiednia rozgrzewka
  • zbyt duża częstotliwość zabaw powodująca przepracowanie
  • zły ruch (y)
  • nieodpowiedni materiał
  • niewystarczająca muskulatura

Rozwiązania na ból ramion

Przed rozważeniem wymiany używanego sprzętu warto zatem zadać sobie pytanie o ćwiczoną przed grą rozgrzewkę, dobrą rozgrzewkę pozwalającą przygotować mięśnie do wysiłku i zwiększyć elastyczność ścięgien, aby mięśnie były bardziej odporny na wysiłek.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion umożliwiają stabilizację stawów, w szczególności niektóre ćwiczenia z gumkami, w których doradzi fizjoterapeuta lub trener sportowy. Ćwiczenia te można wykonać jako rozgrzewkę.

Długotrwała praca wytrzymałościowa może zapobiegać bólom ramion, pomagając zapobiegać zmęczeniu i kontuzjom mięśni. Ta praca może być zastosowana na ramieniu, ale także na barku.

Warto również zadać sobie pytanie, czy nie zwiększyłeś zbytnio częstotliwości swoich gier. padel, stąd nadmierny wysiłek powodujący ból ramienia.

Zmniejszenie częstotliwości zabawy, a nawet okres całkowitego odpoczynku prawdopodobnie zmniejszy lub wyeliminuje ból. Celem jest dostosowanie rytmu sportowego do mięśni i stawów, aby jak najlepiej je chronić. Stopniowe zwiększanie tempa zawsze będzie lepsze, aby uniknąć bólu i kontuzji.

Odnośnie działań padel, mogą powodować ból i obrażenia, jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo. Rozwiązaniem jest branie lekcji z trenerem padel który będzie w stanie skorygować twoje złe gesty i dostosować ruchy, aby uniknąć traumy.

Wreszcie, jeśli zło trwa i staje się poważne, do tego stopnia, że ​​nie możesz już grać, musisz skonsultować się z lekarzem, aby skierował cię do fizjoterapeuty sportowego. Zaproponuje Ci sprawdzone rozwiązania lecznicze: fale uderzeniowe, mezoterapię, akupunkturę, mezopunkturę itp. Celem jest zatem zapobieżenie trwałemu osiedleniu się zła i uzyskanie ostatecznego wyleczenia.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Wróg gracza padel, to drgania przenoszone na ramię podczas uderzeń powodują ból łokcia lub inny ból ramienia lub barku.

Jeśli odczuwasz te bóle lub wracasz po kontuzji i chcesz chronić ramię i stawy, są rakiety śnieżne padel przystosowany do ochrony ramienia dzięki zintegrowanym elementom antywibracyjnym.

Najpierw pomyśl o kształcie pali i jego wadze. Rzeczywiście, jeśli przeszkadza ci twoja ręka, przejdź najpierw do okrągłych podniebienia, które będą miały ciężar bardziej rozłożony w kierunku rączki niż w kierunku głowy. Podobnie, im lżejszy jest twój kumpel, tym mniej siły będzie wymagał od mięśni przedramienia.

Istnieją również bardzo skuteczne urządzenia antywibracyjne, które można założyć na rakietę, które mogą wyeliminować znaczną część wibracji spowodowanych uderzeniami piłki.

Rakiety ze zintegrowanymi systemami antywibracyjnymi

Wielu producentów rakiet oferuje modele rakiet składające się z jednego lub więcej systemów antywibracyjnych. Są to przede wszystkim rakiety z miękkim gumowym rdzeniem, jak zobaczymy. Mogą to być również antywibratory wbudowane w główkę, systemy wbudowane w serce rakiety lub w rękojeść.

Tampadelxpcomracketsracket padel nox tempo wpt 2022html>Nox Tempo WPT z miękką gumą i antywibratorami AVS

Główną cechą rakiet śnieżnych padel antywibracyjna to guma (lub pianka) zastosowana w rdzeniu rakiety. Im bardziej jest elastyczny (lub miękki), tym bardziej amortyzuje drgania i chroni ramię. Im gęstszy (lub twardszy) jest, tym bardziej będziesz podatny na zmęczenie mięśni i stawów oraz bóle ramion, łokci lub barków.

Najbardziej elastyczną pianką jest gumowa FOAM, która jest szeroko stosowana w rakietach śnieżnych. padel ponieważ ma właściwości sprężyste, dzięki czemu piłka sprawia wrażenie zapadania się w rakietę, oferując efekt sprężyny. Jednak jego niska trwałość, wynikająca w szczególności z ciepła, które zmiękcza gumę rakiet, sprawiła, że ​​producenci rakiet coraz częściej z niej rezygnują na rzecz gumy Eva, która jest obecnie bardzo popularna, ponieważ jest bardziej solidna i wytrzymała. . Występuje w różnych gęstościach: bardzo miękka (Eva Soft lub Ultrasoft), umiarkowanie gęsta (Eva Black lub Eva Pro), gęsta (Eva Mid) lub nawet twarda (Eva Hard).

Najczęściej używaną obecnie miękką gumą jest Eva Soft, guma o niskiej gęstości i wysokiej elastyczności. Można go znaleźć zarówno na rakietach dla początkujących, jak i na rakietach z wyższej półki z bardziej zaawansowanymi gumami Eva Soft, takimi jak Eva Soft V30 firmy StarVie (obecna w topowym modelu Metheora Warrior) lub Eva Soft Performance firmy Adidas , obecny w gamie Metalbone.

Czy odczuwasz ból w ramieniu lub łokciu, a nawet w ramieniu? Zorientuj się jako priorytet, przynajmniej tymczasowo (w oczekiwaniu na poprawę) w kierunku rakiety z miękkim gumowym rdzeniem, który pochłania wibracje i chroni ramię przed zmęczeniem i bólem.

Zewnętrzne systemy antywibracyjne

Jeśli masz już rakietę i chcesz ją wyposażyć w system antywibracyjny chroniący ramię, możesz wybrać jedno z istniejących akcesoriów, które możesz dodać do swojej rakiety.

Mogą to być antywibratory, które można zainstalować w otworach głowy, lub chwyty antywibracyjne lub overgrip, które należy umieścić na rączce rakiety.

Amortyzatory

Amortyzatory to małe cylindry, które wkłada się do otworów w główce rakiety (do otworów 11 i 13 mm, które będą pasować do większości rakiet tenisowych). padel). Dzięki materiałowi pochłaniającemu znacznie redukują drgania generowane przez uderzenia piłką. Do 60% mniej wibracji!

Możesz je rozmieścić, jak chcesz, na środku sita lub na górze sita, jeśli chcesz uzyskać więcej mocy, lub na dole sita, aby uzyskać większą kontrolę.

Uchwyty antywibracyjne i overgrip

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory chwyty antywibracyjne i overgrips należy umieścić na rączce rakiety. Pochłaniają i eliminują wibracje generowane przez uderzenia piłki, chroniąc ramię i stawy.

Chwyt z reguły powstaje w miejsce oryginalnego chwytu, jeśli można go usunąć (co należy sprawdzić). Działa poprzez tłumienie maksimum wibracji. Wskazane jest nałożenie na ten uchwyt uchwytu.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Podchwyty to również bardzo skuteczne rozwiązanie, które może wyeliminować nawet 92% drgań!

Nakładki antywibracyjne Hesacore, zatrzymaj się w miejscu chwytu rakiety. Te uchwyty, które stanowią prawdziwą innowację, zwiększają przyczepność między trzonkiem a dłonią, oferując lepszy kontakt i więcej czucia, jednocześnie eliminując wibracje spowodowane uderzeniami piłki. Zapewniają większy komfort dzięki dobremu chwytowi rakiety, a także ochronie antywibracyjnej.

Hesacore sprzedawany przez Bullpadel

Są więc systemy antywibracyjne, które pozwalają na zabawę padel chroniąc ramię, czy to w ramach profilaktyki, czy po kontuzji. Nie wahaj się wybrać rakiety wyposażonej w system antywibracyjny lub wyposażyć swoją w akcesoria do gry padel bez bólu ramion.

Dietetyka, jeszcze jedno rozwiązanie na Twój ból

Teraz wiemy, że niektóre suplementy diety są bardzo przydatne w zapobieganiu degeneracji tendinopatii.

Wśród nich znajdziemy krzem, chondroityna, glukozaminaThe kolagen… Nie wahaj się zajrzeć do naszego pliku na najbardziej przydatne suplementy diety dla padel.

Na koniec nie zapomnij wypić wystarczającej ilości wody przed, w trakcie i po uprawianiu sportu. Rzeczywiście, dobre nawadnianie mięśni i ścięgien z pewnością zmniejszy ryzyko kontuzji i stanów zapalnych.

Publié par
Regis Monnerie