Twój wrześniowy Zoom w rakietach śnieżnych, autorstwa Régis Monnerie z Padel XP, świeci swoją lupą na hiszpańską markę Nox, z jej flagową gamą AT10 Genius, opracowaną zi dla argentyńskiego geniusza Agustín Tapia.

Jakie są różnice między modelami, a przede wszystkim jakich wrażeń w grach można się spodziewać po każdym z nich? Który jest najlepszy dla twojej gry? Zobaczmy to wszystko razem.

Miguel Lamperti i Agustín Tapia, gwiazdy Noxu!

Nox to powstała w 2008 roku hiszpańska marka z siedzibą pod Barceloną, która w ciągu kilku lat zyskała miano jednej z najbardziej prestiżowych, dzięki wysokiej jakości swoich produktów i innowacjom technicznym.

Kluczem do jej rozwoju była integracja w 2010 roku argentyńskiego gracza Miguela Lampertiego z marką. Seria ML10 nosi również podpis charyzmatycznego Argentyńczyka.

Nox od kilku lat wyposaża również swojego młodego rodaka, fenomenalnego Agustína Tapię, który ma własną gamę Nox, w serię AT10 Luxury Genius.

Cztery główne modele

Linia AT10 Luxury Genius autorstwa Agustína Tapia, która znajduje się na szczycie gamy Nox, składa się z czterech głównych modeli, w tym z limitowanej edycji:

  • Arena geniuszy AT10 (12 tys.)
  • Geniusz AT10 18k
  • AT10 Genius Atak 18k
  • Limitowana edycja pakietu AT Genius LTD (AT.2)

Trzy z czterech rakiet Nox AT10 to wyważone, wszechstronne rakiety typu łezka. Wyjątkiem jest AT10 Attack, który jest mocniejszą wersją w kształcie rombu z balansem masy nad głową.

Odnotowujemy zniknięcie AT10 Genius Hard, wersji AT10 Genius Arena (12k) z gęstszym wielowarstwowym rdzeniem gumowym Eva Black, w celu uzyskania bardziej sztywnego modelu. Ten pala został właściwie zastąpiony we wrześniu 2022 przez pakiet AT Genius LTD, również wyposażony w gumę Eva Black, ale z powłoką węglową 18k.

Dobrowolnie wykluczamy modele AT10 Genius Junior i Ultra Light, wersje juniorskie i dziecięce wywodzące się z AT10, nawet jeśli z pewnością spodobają się one młodym fanom argentyńskiego gracza.

AT10 i ML10, znaczące różnice

AT10 dość wyraźnie wyróżniają się na tle serii ML10 firmy Miguel Lamperti, która oferuje okrągłe rakiety o niskim wyważeniu. Tylko model ML10 Luxury Bahia zbliża się do AT10 ze swoim kształtem w kształcie łezki i średnim balansem masy, co czyni go wszechstronną rakietą, taką jak Tapia.

Nox MM2 Pro, zaprojektowany przez hiszpańskiego trenera Manu Martína, może być umieszczony pomiędzy seriami AT10 i ML10, ze względu na swój hybrydowy kształt, oryginalną mieszankę łez, okrągłych i rombowych kształtów oraz równowagę między szyją. wszechstronna, ale wyraźnie zorientowana na kontrolę rakieta. „”Padel Hunter'' Stéphane Penso wkrótce opowie więcej o tym modelu w osobnym artykule.

Cechy wspólne dla wszystkich AT 10s

Wróćmy do AT10 i wspólnych cech.

Wszystkie AT10 są zbudowane z włókna węglowego, na ramie wykonanej w 100% z włókna węglowego, z powłoką węglową na przodzie.

Wszystkie mają albo rdzeń gumowy Eva HR3 Core wspólny dla większości rakiet Nox, gumę gęstszą niż Eva Soft lub wielowarstwowy rdzeń piankowy Eva Black, składający się z nakładki z miękkiej gumy i gęstej gumy, lub 100% Eva Black guma, która jest najgęstsza z trzech.

Integrują również wszystkie technologie opracowane przez Nox:

  • Dynamiczna struktura kompozytowa : proces produkcyjny wzmacniający materiały od powierzchni do wnętrza konstrukcji w celu jej utwardzenia i usztywnienia.
  • System AVS : system pochłaniania drgań chroniący ramię i stawy.
  • Nierówna powierzchnia : szorstkie wykończenie z piaskiem krzemionkowym podkreślającym efekty.
  • Ponadwymiarowy uchwyt : dłuższa rękojeść dla lepszego chwytu, idealna dla graczy, którzy lubią trzymać rakietę dwiema rękami.
  • pasek inteligentny : nowa technologia 2022 dostępna wyłącznie w Nox, umożliwiająca zmianę paska rakiety.

AT10 Genius Arena

Podstawowym modelem AT10 jest AT10 Genius Arena, średnio wyważona rakieta w kształcie łezki, wykonana z gumowego rdzenia Eva HR3 Core i węglowej osłony 12k.

AT10 LUKSUSOWY GENIUSZ ARENA 2022 OD AGUSTÍN TAPIA

Jest to rakieta doskonale wszechstronna, nadająca się do wielu rodzajów gier, co tłumaczy jej wielki sukces.

Jego obsługa jest łatwa, od razu czujemy się swobodnie, a dzięki niezawodnej wszechstronności znajdujemy się tam zarówno w ataku, jak iw obronie.

W 10 Genius 18k

AT10 Genius 18k to dokładnie ta sama rakieta z 18-karatową powłoką węglową, która zapewnia większą sztywność i utwardza ​​dotyk, zapewniając lepszą reakcję na uderzenie piłki, zapewniając tym samym bardziej suche strzały.

AT10 LUKSUSOWA GENIUSZA ARENA 2022 AGUSTÍN TAPIA

Dlatego oferuje większą moc, ale także większą precyzję dzięki swojej twardości, będąc jednocześnie bardziej wymagającym dla techniki gracza.

FYI, to model 18-kilometrowy, którego Agustín Tapia używa przez większość czasu, z rakietami ważącymi 377 gramów.

AT10 12k zapewnia większą elastyczność, mniejszą twardość i sztywność, zapewniając jednocześnie większą wydajność piłki. Jest bardziej przystępny cenowo i łatwiejszy do zrozumienia.

AT10 Genius Hard była również tą samą podstawową rakietą co AT10 Genius Arena 12k, ale z wielowarstwowym gumowym rdzeniem Eva Black, który usztywniał rakietę nawet nieco bardziej niż model 18k.

AT Genius LTD Edycja limitowana (AT.2)

NOX W LTD 2022 TAPIA

Od początku roku szkolnego 2022 firma Nox oferuje limitowaną edycję AT10, AT Genius LTD Limited Edition (AT.2), która również przechodzi przez cały proces ulepszania modelu poprzez nadanie mu bardziej ofensywnego charakteru profil i moc. Rzeczywiście, pakiet AT Genius LTD oferuje rakietę AT.2, która zachowuje kształt łezki i średnią równowagę modelu AT10, ale z gumowym rdzeniem Eva Black, najgęstszym możliwym w Nox (gęstszy niż Eva Black Multilayered), dla większa kontrola i moc przy zwiększonym obciążeniu ramienia oraz 18-karatowa powłoka węglowa, która wzmacnia dotyk.

Jest to kulminacja procesu tworzenia tej wersji AT10 wszechstronnej rakiety całkowicie skoncentrowanej na mocy, nawet bardziej niż AT10 Genius 18k używanej przez Agustína Tapię.

AT10 Geniusz Atak

Z drugiej strony AT10 Genius Attack reprezentuje potężną i ofensywną wersję AT10, w kształcie diamentu, z balansem masy na czubku rakiety, aby ważyć twoje strzały i trafić w par 3. Jest to wyraźnie rakieta ataku , zwłaszcza że zawiera karbonową powłokę 18k. Ale fakt, że zachowuje klasyczny rdzeń Nox w gumie Eva HR3 Core, daje jej nieco mniejszą twardość i większą elastyczność niż w 100% mocne rakiety z gęstej lub nawet twardej gumy (takie jak Adidas Adipower 3.1, Bullpadel Wierzchołek 03 lub Babolat Żmija techniczna).

Dla twojej informacji, model Nox Nerbo WPT ma podobne cechy do tego AT10 Attack, ale z gęstszym, wielowarstwowym rdzeniem z gumy Eva Black, co czyni ją jeszcze potężniejszą rakietą, która może zainteresować uderzających, którzy lubią uderzenia z parą 3.

Wnioski

Dlatego Nox AT10 oferuje kilka wersji wszechstronnych rakiet. AT10 Genius Arena 12k reprezentuje wersję AT10, która będzie odpowiadać większości ludzi ze względu na doskonałą wszechstronność między mocą a kontrolą. Ale wersje pochodne 18k, Attack i AT Genius LTD, oferują interesujący zakres wyborów wyraźnie zorientowanych na moc i atak.

Regis Monnerie

Régis Monnerie jest założycielem francuskiej strony internetowej Padel XP. Opierając się na swoim doświadczeniu, wraca do pytań, które masz na temat rakiet śnieżnych. padel.