To trochę jak w zamku Star Academy, ale bardziej nowocześnie: kilka dni temu prezentowaliśmy willę w Barcelonie, w której zadebiutowała hiszpańska marka Nox swoją własną akademię.

Chodzi o to, aby w „rezydencji” w optymalnych warunkach powitać dziesięciu młodych południowoamerykańskich graczy. Znajdujemy Leo Augsburgera i Tino Libaaka, w wieku 18 i 17 lat, którzy mieli wywołał sensację podczas WPT Buenos Aires Masters.

Obok nich inni młodzi rekruci, których nazwiska nie są jeszcze znane ogółowi społeczeństwa, ale wśród których mogą być samorodki jutra: Ramiro Valenzuela, Dylan Cuello, Teo Gamondi, Valentín San Juan, Sebastián Rodríguez, Samuel Rodríguez, Brian Cabrera, Facu Dehnike. Niektórzy są już drużynowymi mistrzami świata i/lub numer jeden w swoich kategoriach i regionach.

Do Marka Nox której gwiazdami są Agustín Tapia, Miguel Lamperti czy siostry Alayeto, wzorami były Akademia Rafa Nadala w Manacor (Majorka) czy Masía FC Barcelona. Oprócz treningu sportowego projekt ma być szkołą życia, która przekazuje wartości takie jak uczciwość, koleżeństwo, sportowa rywalizacja, dyscyplina czy zaangażowanie.

Prezes Nox Jesús Ballvé w otoczeniu Pabla Crosettiego i Pauli Ballvé

Na poziomie sportowym Pablo Crosetti, trener Agustína Tapii, odpowiada za koordynację harmonogramów treningów i planowanie zawodów, wspierając zawodników w ich sportowym rozwoju. Zarządzanie rezydencją i życiem grupowym powierzone jest Pauli Ballvé, która sama była sportowcem wysokiego szczebla z dużym doświadczeniem w zarządzaniu rezydencjami dla elitarnych sportowców.

Do tego pięknego projektu brakuje jeszcze tylko jednego: odpowiednika dla przyszłych gwiazd padel kobiecy!

Aby zobaczyć rezydencję, w której zakwaterowani są gracze, wystarczy postępować zgodnie z przewodnikiem Manu Martin, na jego kanał Mejora Tu Padel.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.