Mistrzostwa Francji padel Rok 2015 rozpoczął się od czerwca ubiegłego roku, a już powstają zespoły: 15 męskich i 11 damskich.

„Faworyt” lig południowych

Na południu Francji ligi są pełne bardzo dobrych graczy i bardzo trudno jest każdej parze wyjść z tych regionalnych faz.

Liga Midi-Pireneje

Region Midi-Pyrénées słynie z bycia twierdzą francuskiego Padlu. I pokazuje to jeszcze raz z regionalnym człowiekiem sceny, który miał miejsce na początku lipca. Wyszli Cédric Carité i Alexis Salles. Drużyny 26 zarejestrowały się w regionalnych mistrzostwach padel, głównie Club de l'Hers i klub tenisowy Blagnac

Liga Prowansji

Liga Prowansji oferowała również swoje etapy regionalne. W przypadku kobiet największymi zwycięzcami są Laura Clergue i Audrey Casanova (Set Club). O tej parze mówiono już pod koniec czerwca, przegrywając nieznacznie w półfinale międzynarodowego turnieju w Aix-en-Provence. Wśród mężczyzn zwycięzcy turnieju Beausoleil, Laurent Boulade i Jérôme Ferrandez, odnoszą sukcesy w tej lidze.

Liga Lyonnais

Naomi Bearcroft / Julie Ravier i Serge Reisinger / Simon Desliens będą reprezentować ligę Lyonnais, w której padel kwitnie.

Liga Francuskiej Riwiery

Liga Lazurowego Wybrzeża jest z pewnością najbardziej skomplikowana dla najlepszych par francuskich, ponieważ konkurencja jest bardzo trudna. Wreszcie pary Sandy Godard / Géraldine Sorel i Robin Haziza / Jérémy Scatena będą reprezentować lazurowe kolory.

Liga CBBL (Basque Coast Bearn Landes Tennis)

Wreszcie, po stronie baskijskiego wybrzeża, Franck Binisti i Justin Garnier, którym udało się wygrać z Raphaëlem JANNELEM, byłym mistrzem Francji w tenisa plażowego i Yohanem Ponchetem. U kobiet jest to niebezpieczne Camille Maissonnave i Alice Tisset, które wybiorą się do Lyonu w październiku przyszłego roku.

Liga Guyenne

Raphaël Ouvrard / Grégory Monge i Mélanie Urvoy / Alexa Lafitte zdobyli tytuł mistrza Guenne Padel 2015. Będą reprezentować swoją ligę w Lyonie.

Liga Langwedocja-Rousillon

Jean Pascal Pellicer / Erwan Nicol i Line Meites / Emmeline Lambrejts zdobyli swoje miejsce w klubie Saint Cyprien.

Liga Dauphiné-Savoie

W Grenoble Jean Charles COLAS-ROY i Alexandre PERILHON odbierają ostatnie dwa bilety na krótką wycieczkę do Lyonnaise!

Północ w zasadzce ...

Na północy poziom jest coraz wyższy, nawet jeśli można sądzić, że pary z południa zdepczą najlepsze miejsca. Chociaż…

Liga Flandrii

Liga Flandrii będzie liczyć na 2 pary Tennis Club de Valenciennes (TSBV), Johana Romanowskiego / Thomasa Duliona i Oceane Kik / Sylvia Sannelli, którym udało się zakwalifikować do Padel Postawa (Lille).

Liga Val de Marne

Fabien Veber i Fabrice Ortiz również wygrali podczas fazy kwalifikacyjnej Val de Marne League.

Liga Val d'Oise

W Val d'Oise będziesz musiał uważnie obserwować budzącą grozę parę Morgan Mannarino i Jérémie Campos. Sabrina Rioja i Monica Blankson-Hemans będą również reprezentować swoją ligę.

Liga Pikardia

W Pikardii będzie to para w 100% FFT: Eric Quillet / Benjamin Kosir.

League of Pays de Loire

Séverine Huet i Mallory Preel dla kobiet, Simon Boissé i Samuel Devrand dla mężczyzn będą pierwszymi drużynami, które reprezentują Kraj Loary na I Mistrzostwach Francji padel.

League of the Center

W kategorii kobiet wygrywają Delphine Guillon i Emilie Thauvin, a mężczyznami są Virgile Amiot i Xavier Thomas. Zespoły 2 zdobywają w ten sposób miejsce kwalifikacyjne do Mistrzostw Francji w Paddle.

Liga Essonne

5 września liga Essonne była jedną z ostatnich lig, które zaoferowały swój regionalny etap. To Loïc Lepanse / Sébastien Ruiz dla mężczyzn i Kildine Albert / Nadia Boussard dla kobiet, które wyjeżdżają do Padel Klub Lyonu.

Finały w Padel Club de Lyon

Finałowe etapy mistrzostw Francji odbędą się o godz Padel Club de Lyon w dniach 16, 17 i 18 października w Lyonie i zamknie cały tydzień rozrywki i zajęć na to, co niewątpliwie będzie pierwszym dużym dorocznym świętem Padel Francuski!

Jérôme Becasset i Franck Binisti

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.