Mistrzostwa Francji 2015 padel zostały rozpoczęte od czerwca ubiegłego roku, a drużyny już podkreślają: męskie drużyny 15 i damskie 11.

„Ulubione” ligi południowe

Na południu Francji ligi są pełne bardzo dobrych graczy i bardzo trudno jest każdej parze wyjść z tych regionalnych faz.

Liga Midi-Pireneje

Region Midi-Pyrénées słynie z bycia twierdzą francuskiego Padlu. I pokazuje to jeszcze raz z regionalnym człowiekiem sceny, który miał miejsce na początku lipca. Wyszli Cédric Carité i Alexis Salles. Drużyny 26 zarejestrowały się w regionalnych mistrzostwach padel, głównie Club de l'Hers i klub tenisowy Blagnac

Liga Prowansji

Liga Prowansji zaproponowała również etapy regionalne. W przypadku kobiet zwyciężyły Laura Clergue i Audrey Casanova (Set Club). Ta para już o tym mówiła pod koniec czerwca, przegrywając w półfinale międzynarodowego turnieju Aix-en-Provence. W mężczyznach zwycięzcami turnieju Beausoleil, Laurent Boulade i Jérôme Ferrandez, udało się wygrać w tej lidze.

Liga Lyonnais

Naomi Bearcroft / Julie Ravier i Serge Reisinger / Simon Desliens będą reprezentować ligę Lyonnais, w której rozkwita padel.

Liga Francuskiej Riwiery

Liga Lazurowego Wybrzeża jest z pewnością najbardziej skomplikowana dla najlepszych par francuskich, ponieważ konkurencja jest bardzo trudna. Wreszcie pary Sandy Godard / Géraldine Sorel i Robin Haziza / Jérémy Scatena będą reprezentować lazurowe kolory.

Liga CBBL (Basque Coast Bearn Landes Tennis)

Wreszcie, po stronie baskijskiego wybrzeża, Franck Binisti i Justin Garnier, którym udało się wygrać z Raphaëlem JANNELEM, byłym mistrzem Francji w tenisa plażowego i Yohanem Ponchetem. U kobiet jest to niebezpieczne Camille Maissonnave i Alice Tisset, które wybiorą się do Lyonu w październiku przyszłego roku.

Liga Guyenne

Raphaël Ouvrard / Grégory Monge i Mélanie Urvoy / Alexa Lafitte zdobyli tytuł mistrza Guenne Padel 2015. Będą reprezentować swoją ligę w Lyonie.

Liga Langwedocja-Rousillon

Jean Pascal Pellicer / Erwan Nicol i Line Meites / Emmeline Lambrejts zdobyli swoje miejsce w klubie Saint Cyprien.

Liga Dauphiné-Savoie

W Grenoble Jean Charles COLAS-ROY i Alexandre PERILHON odbierają dwa ostatnie bilety na krótką wycieczkę do krajów Lyonnaises!

Północ w zasadzce ...

Na północy poziom jest coraz wyższy, choć rozsądnie jest sądzić, że pary południa będą szarpać najlepsze miejsca. Nadal ...

Liga Flandrii

Liga Flandrii będzie liczyć na pary 2 Valentnnes Tennis Club (TSBV), Johan Romanowski / Thomas Dulion i Oceane Kik / Sylvia Sannelli, którym udało się zakwalifikować do Padel Attitude (Lille).

Liga Val de Marne

Fabien Veber i Fabrice Ortiz również zwyciężyli na etapach kwalifikacyjnych ligi Val de Marne.

Liga Val d'Oise

W Val d'Oise będziesz musiał uważnie obserwować budzącą grozę parę Morgan Mannarino i Jérémie Campos. Sabrina Rioja i Monica Blankson-Hemans będą również reprezentować swoją ligę.

Liga Pikardia

W Pikardii trzeba liczyć na parę 100% FFT: Eric Quillet / Benjamin Kosir.

League of Pays de Loire

Séverine Huet i Mallory Preel dla kobiet, Simon Boissé i Samuel Devrand dla mężczyzn będą pierwszymi drużynami reprezentującymi Pays de la Loire na mistrzostwach Francji 1ers.

League of the Center

W kategorii kobiet wygrywają Delphine Guillon i Emilie Thauvin, a mężczyznami są Virgile Amiot i Xavier Thomas. Zespoły 2 zdobywają w ten sposób miejsce kwalifikacyjne do Mistrzostw Francji w Paddle.

Liga Essonne

We wrześniu 5 Liga Essonne była jedną z ostatnich lig, która zaproponowała etap regionalny. Są to Loïc Lepanse / Sébastien Ruiz u mężczyzn i Kildine Albert / Nadia Boussard u kobiet, które odbędą do klubu Padel w Lyonie.

Finały w Padel Club de Lyon

Finały mistrzostw Francji odbędą się w klubie Padel w Lyonie 16, 17 i 18 w październiku w Lyonie i zakończą cały tydzień działań i działań, które będą niewątpliwie pierwszym dużym dorocznym festiwalem Francuski Padel!

Jérôme Becasset i Franck Binisti

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.