Zwrot usługi, usługa a pierwszy koniec to więcej niż ważne uderzenia padel. Błąd i jest to punkt prezentowy dla przeciwników. Skoncentrujmy się na zwrocie.

Au padel, każdy człowiek, każdy kraj ma swoją kulturę, swoją istotę, swój styl gry, ale nigdy nie należy zapominać o podstawach. Niezależnie od tego, czy jesteś Hiszpanem, Niemcem, Tajlandczykiem czy Chilijczykiem, jeśli oddasz podanie nieprawidłowo lub gorzej, jeśli zdasz sobie sprawę z faulu, będzie to wolny punkt dla twoich przeciwników.

Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci stać się świadomym.

Znaczenie powrotu

Odbicie serwisu oznacza trafienie pierwszego punktu dla Twojej drużyny. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy, jak ważne jest wprowadzenie piłki do gry, wpłynie to na samopoczucie Twojej pary; i nie tylko w ważnych punktach. Więc jeśli jesteś na torze, masz mniejszą odpowiedzialność, ponieważ nigdy nie grasz punktów „przewagi”, ale nadal. Twój partner potrzebuje, abyś czuł się komfortowo.

Léa Godallier powrót forhendowy world padel tour

Jak wrócić?

To jest pytanie. Jak mogę bezpiecznie wrócić, nie będąc „zamordowanym” przez destrukcyjną salwę moich przeciwników?

  • Przede wszystkim starając się zrobić salwę kelnerską. Przed tobą gracz, który jest już ustawiony przy siatce i gotowy do woleja, oraz inny gracz, który właśnie serwował i idzie do przodu. Ten zawodnik jest w bardziej niezręcznej sytuacji, więc spróbuj na nim zagrać.
  • Grając w wysoką piłkę. Nie mówimy o lobie, ale o wysokiej piłce. Szybka obsługa w centrum lub odbijanie się od bocznej szyby nigdy nie jest łatwa do opanowania. Rozwiązanie polegające na zagrywaniu wysokiej piłki podczas cofania się, co zmusi przeciwników do zagrania bandeja lub uderzenie. Oczywiście nie chwytasz bramki, ale nie popełnisz błędu akceptując obronę bez utraty pozycji.
  • Zwalniając tempo. Jest to jeden z głównych problemów graczy z „dużymi ramionami”. Im mocniej uderzysz, tym mocniej uderzę. Problem w tym przypadku polega na tym, że mamy swoje ograniczenia i jesteśmy w pozycji obronnej, więc przeciwnicy są „panami” siatki. Lepiej będzie zwolnić, aby zapewnić sobie powrót, zmuszając przeciwników do rozegrania woleja nieważkości, pod siatką i do przodu.
  • Unikając zwycięskiego zwrotu. W innych sportach możesz próbować takich rzeczy jak wygrywający zwrot. Tutaj jest to wykonalne, ale bardzo trudne. Więc jeśli jesteś stylem podejmowania ryzyka, idź na to, ale tylko wtedy, gdy masz przewagę, w przeciwnym razie zostaw swój entuzjazm w szatni i graj prosto.
  • Podejmując niewielkie ryzyko poza strefą komfortu. Zrozum, że jeśli jesteś w swojej strefie komfortu (domu), możesz przyspieszyć piłkę, ponieważ jesteś już gotowy do następnego uderzenia. Piłka rozegrana z dużą prędkością poza domem nie da Ci czasu na regenerację.

Juani Mieres odwrócony zwrot FIP

 

Błędy techniczne

W przypadku zwrotu usługi możemy wykryć błędy techniczne które zwiększają Twoje szanse na popełnienie błędu:

  • La wznowienie docisku do przodu. Jest to powszechne wśród tenisistów. Zaczynasz od tylnego okna, a kiedy serwujący uderza piłkę, rzucasz się do przodu, wykonując regenerację. To bardzo dobre, aby nadać tempo, ale może trochę zbyt odważne, prawda?
  • Une przygotowanie zbyt obfite. W drodze powrotnej czas ucieka. Jeśli twoja pala prep jest zbyt duża, będziesz miał mniej czasu na skupienie się na trajektorii, odbiciach i innych informacjach, które będziesz musiał przetworzyć.
  • Zmiana przyczepności. Staraj się zawsze zachowaj ten sam czas oczekiwania. Chociaż jest możliwa zmiana chwytu rakiety przed uderzeniem piłką, lepiej jest czekać na podanie zawsze z tym samym chwytem. Może to być forhend lub bekhend, w zależności od twoich preferencji i komfortu.

Twoja kolej. Możemy to powiedzieć padel, punkt tak naprawdę zaczyna się po podaniu, odbiciu i pierwszej końcówce. Aby popełnić błąd w jednym z tych trzech ciosów, należy przyznać przeciwnikom jeden punkt. Czy naprawdę tego szukasz ?!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.