Katar World Cup: Włosi straszą się nawzajem przeciwko Brazylii

Włosi i Brazylijczycy dali nam wspaniały mecz, pełen napięcia, ostatecznie wygrany 2/1 przez faworytkę: Włochy.

Szefowie wykonują swoją pracę

Ten ćwierćfinał rozpoczął się bardzo dużym meczem, w którym byli tylko gracze z World Padel Tour. Z jednej strony Raquel Piltcher i Manuela Schuck zajmują odpowiednio 42. i 68. miejsce w WPT. Z drugiej Carlotta Casali i Carolina Orsi, 60. i 75.. Zrównoważony mecz więc na papierze, w którym Brazylijczycy wygrywają ostateczną grę: 6-3/6-4. Dwóch najlepszych graczy z selekcji wykonało swoje zadanie i doskonale wystartowało ze swoją drużyną.

Z tyłu Włochy sprowadzają swój najlepszy zespół: Chiara Pappacena et Julia Sussarello. Dwóch graczy, odpowiednio 54. i 59. w rankingu WPT, nie mierzy się szczegółowo z parą Barreto / Suseje całkowicie przekroczony: 6-0 / 6-0. Podobnie jak w drużynie przeciwnej, najlepsza para wykonała swoje zadanie i dlatego zmierzamy do decydującej trzeciej gry.

Decydujący mecz pod wysokim napięciem

W atmosferze samby Tatiana correa et Cristina de Oliveira zacznij bić bęben przed  Valentina tommasi et Emilia Stellato. Ci dwaj gracze, którzy nie grają na żadnym z dwóch profesjonalnych torów, zaskakują Włochów, którzy grają w WPT (odpowiednio 97. i 100.). Popychani przez publiczność wygrali pierwszą rundę 6/4. Za nimi kontynuują rozpęd, aby prowadzić 4/2. Ale Włosi wracają, solidni w locie, wracają do meczu i oferują sobie dwa set pointy na 5/4.

Brazylijczycy nie poddają się, warunki są wolne, punkty trwają i udaje im się przechytrzyć rywali, raczej zwolenników szybkiej gry. Dwie pary trzymają się i logicznie przechodzą do decydującej gry. Dogrywka całkowicie zdominowana przez Transalpines, którzy narzucają swoją siłę w siatce: 7/3.

Fani suspensu dostają to, czego chcieli: trzeci zestaw! Ale ciała cierpią, a dwaj gracze po lewej muszą iść do fizjoterapeuty. Brazylijczycy trzymają się, ale Włosi są świeżsi pod koniec meczu, wygrywając 6/2 w trzecim secie.

Włochy były bardzo gorące, a gracze będą musieli odzyskać siły, jeśli jutro chcą istnieć przeciwko Argentynie!