Francja przez wszystkie państwa. Co za walka!

Te mistrzostwa świata padel mają bardzo wyjątkowy smak, ciepły pod słońcem Cascais w Portugalii. Naszym Francuzom udało się osiągnąć zarówno paniom, jak i panom meczy szaleństwa… Jeszcze tego dnia muy caliente!

Zakwalifikowany do następnego świata

Nawet jeśli prawdopodobnie Francuzi liczyli na lepsze na tym świecie, osiągnęli wyjątkowe zakończenie, w tym mecze z Belgią, które pozostaną w pamięci. Kolejna dobra wiadomość: Francuzi zostaną bezpośrednio zakwalifikowani do finału następnych mistrzostw świata. padel przez zespół na 9. miejscu. Uzyskanie tego sezamu będzie wymagało od naszego Francuza dużo wytrwałości.

Dlatego Francja decyduje się na ustawienie 1, Godard / Sorel, aby otworzyć piłkę. Mądry wybór, gdy wiesz, jak ważne jest zwycięstwo w pierwszym meczu, aby zapewnić drużynie pewność na przyszłość… W obliczu nich belgijska para znana już Francuzom: Stevens / Berenger. Niebezpieczna i regularna para. Doświadczenie Godarda / Sorela opłaca się, ponieważ ogranicza błędy w gorących momentach i odnosi sukcesy w kilku dużych punktach, umożliwiając w szczególności zwycięstwo w dogrywce drugiego seta. Wynik końcowy: 6/4 7/6

W meczu 2 Francja ponownie wyrównuje parę Ginier / Collombon. Przed nią kolejna znana już Francuzom belgijska para: Hitimana / Bernard. To belgijska para nr 1 uhonorowała swój status, pokonując naszą parę surowym wynikiem 6/2 6/4. W drugim secie mogliśmy jednak spodziewać się zwrotu. Ale konsekwencja w tej grze była kluczem do zwycięstwa. W tej grze Belgowie byli lepsi.

Trzeci mecz był zatem decydującym meczem, którego nie można przegapić. Nadal rozsądny wybór kapitana, ponieważ w meczu 3 Francja umieszcza francuską parę nr 3:

Casanova / Clergue. W obliczu niej belgijska para nr 2: Wyckaert / Laurent. Myśleliśmy, że Francja uratuje, ponieważ belgijska para została pokonana już w tym roku

podczas Mistrzostw Europy… Ale ostatecznie nie była to długa spokojna rzeka. Wręcz przeciwnie. Reprezentacja Belgii rozegrała wielki mecz, stawiając Francuzom bardzo duże problemy. Jeśli Francuz wygra pierwszego seta 6/4, a następnie prowadzi na początku pierwszego seta, uważamy, że „Francja jedzier ”wyjaśnia Jessica Ginier, zawodniczka drużyny Francji. Ale belgijska para odradza się z popiołów, aby stoczyć straszliwą walkę aż do tie-breaka z Francuzami. Na myśl nasi francuscy mistrzowie padel 2015 i 2016, Casanova / Clergue przywrócił do Francji swój bezpośredni bilet na następne Mistrzostwa Świata.

Francja przybywa 9e świata na parach 12 zaangażowanych w ten świat. Zdobyto główne: Kwalifikacje do świata.

Trudne dla Francuzów, ale co za pokaz!

Dla mężczyzn byliśmy świadkami jednej z najwspanialszych chwil na świecie padel, z bezpośrednią konfrontacją: Francja kontra Portugalia.

Podobnie jak w przypadku pań, Francja absolutnie musiała zwyciężyć Portugalię, aby mieć nadzieję na potwierdzenie swojego bezpośredniego biletu na następny świat. Jeśli wynik końcowy nie jest zgodny z oczekiwaniami, program był po prostu „całkowicie loco".

Pamiętaj jednak, że Portugalia była na tym etapie konkursu o 9. miejsce, ponieważ znalazła się w grupie śmierci złożonej z Brazylii i Hiszpanii i zajęła 3. miejsce jak Francja… Portugalia jest bez wątpienia jednym z pięciu największych na świecie. Pamiętaj też, że Portugalia postanowiła nie grać ze swoją pierwszą numerem: Rocha / Oliveira. Portugalski kapitan postanowił zachować go z uwagi na finał światowy przez parę następnego dnia (który nazywamy tutaj Open). Wobec Francji, pary 5, 1 i 2.

Na początek Francja liczyła na parę Moreau / Ritz, która wygrała pierwszy punkt do Francji. Tyle tylko, że odwrotnie… Nie mniej niż portugalska para nr 2: Pascoal / Silva. Vasco Pascoal jest światowym numerem 101 i mogliśmy zobaczyć szkody, jakie wyrządził we francuskich szeregach. Wynik końcowy: 6/0 6/0. Ciężka porażka, ale ujawniająca różnice między naszymi najlepszymi francuskimi graczami a graczami ze światowej czołówki 100…

W drugim meczu Scatena / Haziza, panujący mistrz Francji przeciwko portugalskiej parze Santos / Plantier. Zawodnicy, których już znamy, w szczególności Santos, ponieważ wyróżniał się już w starym, historycznym klubie Aix-en-Provence: The Set Club. W pierwszym secie Scatena / Haziza wykonała solidny i zachęcający start, uzyskując kilka punktów przełamania. Ale Francja nie jest w stanie ich urzeczywistnić. Dyskusje są długie, a publiczność stopniowo ożywa. Francja wygrywa pierwszego seta 2/7. W drugim secie jest to prawie kopia drugiego, z dużą ilością okazji dla Francji do spasowania seta przed tie-breakiem, ale bezskutecznie. Robinowi Hazizie, nazywanemu „Łapą Eksperta”, udaje się wykonać kilka wspaniałych „dotykowych” ujęć, z których ma sekret, podczas gdy Jérémy Scatena „The Gunner” wyśle ​​kilka pocisków, które ostatecznie sprawią, że Portugalczyk ugnie się w dogrywce drugiego seta. Ostateczne zwycięstwo: 6/7 6/7.

Para Bensadoun / Lapouge założona po raz pierwszy w konkursie musiała następnie rozegrać mecz 3: decydujący mecz, aby wysłać ich na tor z 9. miejsca. Przeciw Francji bardzo zabawna i niebezpieczna portugalska para: Bastos / Schaefer. Para Lapouge / Bensadoun była po prostu fenomenalna, oferując grę, która mogła wywrócić portugalski statek. Już w pierwszym secie Francja ma kilka możliwości powrotu do gry. Zgubiła zestaw 6/4. Ale po drugie jest z przodu. Francja się rozpada. Ale na 4/2 Francji Portugalia naciska i pęka. Społeczeństwo francuskie i portugalskie jest niespokojne. Czujemy też, że portugalski kapitan zastanawia się, czy wybór zachowania 1 był dobry… Po bardzo wysokiej jakości meczu obu drużyn Portugalia wygrała na końcu 6/4 7 / 5… Portugalia zagra z Belgią o 9. miejsce… To oczywiście największy faworyt przeciwko Belgii.

Francja nadal ma mecz przeciwko Niemcom o 13:30. Ambicja, by Francja wygrała i zajęła 11. miejsce. Na papierze Francja będzie zdecydowanie bardziej preferowana niż Niemcy. Niemcy przegrali w poprzedniej rundzie z Belgią, a drużyna Francji pokonała w meczu grupowym.

Niech Francja skończy, a my będziemy mieli mnóstwo czasu na analizę tego wspaniałego tygodnia.