Kategorie: La uneNEWS

Mediolon Premier Padel P1 – „Tison i Garcia byli o krok od wyczynu w meczu z Tello/Ruizem”

Benjamin Tison i Aitor Garcia przegrali w drugiej rundzie turnieju 7/6, 7/6 Mediolon Premier Padel P1 przeciwko Juanowi Tello i Alexowi Ruizowi.

Patrząc na wynik, mówimy sobie, że para francusko-hiszpańska z kwalifikacji w tę środę była prawie równa z szóstym rozstawionym w turnieju. A ci, którzy śledzili mecz, będą mogli to potwierdzić: Tison i Garcia sprawili w środę poważne problemy Alexowi Ruizowi i Juanowi Tello!

Niezła walka

Chociaż być może myślała, że ​​najtrudniejszą część już wykonała łamanie Na początku meczu para hiszpańsko-argentyńska zmuszona była wiosłować w pierwszym secie. Rzeczywiście, po odzyskaniu sił po zagrywce w końcówce, Benjamin i Aitor objęli prowadzenie w pierwszym secie, prowadząc 5/4, a następnie 6/5. Jednak za każdym razem faworyci potrafili się zjednoczyć i w kontrolowanej, decydującej grze potrafili narzucić swoje doświadczenie, aby wygrać pierwszego seta: 7/6.

W drugim akcie Alex i Juan również szybko przejęli usługi swoich przeciwników, ale nawet po przewadze 7/6 4/2, Ile-de-France i Katalończyk nadal nie ustępowali. Nagrodzeni za poświęcenie, wrócili i nawet zdołali objąć prowadzenie.

Na ich nieszczęście wszystkie te wysiłki miały swoją cenę i choć prowadziły 6/5 30/0, popełniły błędy, które pozwoliły rywalom wrócić i wywalczyć drugi decydujący mecz.

I chociaż pierwszy punkt decydującego meczu zdobył zwycięski cios Alexa Ruiza, sędzia podjął decyzję, która nie mogła być bardziej wątpliwa. Ten ostatni rzeczywiście uznał, że Aitor Garcia celowo uderzył w szybę, podczas gdy Katalończyk po prostu chciał odeprzeć uderzenie Andaluzyjczyka. Niezbyt agresywny gest w trakcie meczu, który i tak przyniósł punkt karny dla pary francusko-hiszpańskiej...

Przegrywając 3:0 i dość zirytowani, Ben i Aitor nie poddali się, wrócili do węgla i nawet udało im się uzyskać set point na 6/5. Piłka zniszczona przez przeciwników, którym udało się zdobyć trzy punkty z rzędu i przypieczętować losy meczu. Tello i Ruiz kwalifikują się do ósmego miejsca, gdzie jutro spotkają się z Barahoną i Garcią, którzy zdali 6/0 6/2 w Moyano / Gil!

Mario Cordero: „Ben i Aitor byli o krok od dokonania niesamowitego wyczynu”

W Mediolanie logika została uszanowana, ponieważ ulubiona para wygrała, ale nadal trzeba podkreślić ważny mecz rozegrany przez Benjamina i Aitora, którzy zasłużyli na trochę więcej niż porażka w dwóch setach. Tak czy inaczej, obaj panowie mogą być dumni ze swojego turnieju, który rozpoczął się w kwalifikacjach, a zakończył bardzo dobrym oporem przeciwko dwóm zawodnikom z czołowej 16-tki świata. Najbardziej obiecujące wydaje się stowarzyszenie Tison / Garcia i mamy nadzieję, że zobaczymy je ponownie w 2024 roku!

Nasz komentator Mario Cordero, który nie stracił rytmu spotkania, przedstawia nam swoją relację: „To był całkowicie szalony mecz, widzieliśmy wielką walkę. Myślę, że warunki naprawdę sprzyjały Benowi i Aitorowi iw porównaniu z Bourg-en-Bresse, gdzie mieli problemy na bardzo szybkim torze, dzisiaj byli na równi z dwoma graczami zakwalifikowanymi do WPT Final Master. Nie widzieliśmy przerwy na torze, były przerwy i przerwy we wszystkich kierunkach, a Tison i Garcia byli o krok od dokonania niesamowitego wyczynu podczas swojego ostatniego wspólnego meczu w 2023 roku!”