Premier Padel Włochy Major – Bliźniacy Alayeto położyli kres marzeniom Collombon/Iglesias

Alix Collombon i Victoria Iglesias przegrali po wielkiej trzygodzinnej walce z Mapi i Majo Alayeto w ćwierćfinał Premier Padel Włochy Major.

Liczyliśmy na trójkolorowe zwycięstwo 14 lipca. Nie będziemy go mieli, ale przynajmniej będziemy mogli cieszyć się pięknym „francuskim rozmachem”.

Epicki tie-break

W pierwszym secie Hiszpanie prowadzą taniec, ale francusko-hiszpańska para stawia opór, proponując sobie tie-break po obronie dwóch setów.

Lepiej, przy 6/5 w decydującej grze Alix i Victoria zdołają nawet pozwolić sobie na set point, niestety nie zrealizowany. Para francusko-hiszpańska zdobędzie dwa kolejne sety, ale obaj zostaną uratowani przez bliźniaków, którzy po kolei zaproponują sobie możliwość dokończenia rundy.

I mimo wyjątkowego punktu w obronie Alix, wyraźnie celowanego przez bliźniaczki, faworyci wygrali wymianę i zaoferowali sobie tego pierwszego, ponad półtorej godziny seta: 10:8 w tie-breaku.

Ciała wystawione na próbę

Rzymski upał jest duszący, dwie pary idą cios za cios, trochę jak w Tuluzie kilka tygodni temu.

Na centralnym torze Foro Italico toczy się ciągła walka, ale niestety dla Alix i Victorii, to Mapi i Majo są najdokładniejsi, kiedy trzeba. Lyonnaise i jej partner dają z siebie wszystko, ale to nie wystarczy, by uniknąć porażki.

Na czwartej przerwie w meczu Hiszpanie wygrali tę trwającą ponad trzy godziny walkę: 7/6 6/3. Nawet nie śmiemy sobie wyobrazić, ile czasu mogłoby trwać spotkanie, gdyby doszło do trzeciego seta!

Mapi i Majo są w półfinale, teraz będą musieli odpocząć, aby spróbować jutro dotrzeć w jak najlepszych warunkach. Będzie to albo przeciwko Ortega/Triay, albo przeciwko Castello/Araujo.

Dla Collombona i Iglesiasa, którzy zagrali tam swój pierwszy ćwierćfinał, jest to udany turniej, który się kończy. Obie zawodniczki po raz kolejny pokazały, że nie daleko im do poziomu bliźniaczek Alayeto. Czy w kolejnym starciu obu par uda im się w końcu ich pokonać?