Premier Padel Bruksela P2 – Brea/Gonzalez wygrywa siłowanie się na rękę z Salazarem/Icardo

Wielka bitwa na środku Premier Padel Bruksela P2, podczas drugiej przeciwnej półfinału kobiet Brea/González à Salazara/Icardo. Mecz będzie trwał ponad 2:30 pomiędzy tymi dwoma zespołami… i trzy sety do rozstrzygnięcia między nimi.

Pierwszy set był wyraźnie zdominowany przez czwartego rozstawionego Icardo/Salazara. Wygrały Tamara i Alejandra 58% punktów w tym pierwszym akcie (Na 34 59). Raz zostali oczywiście przełamani, ale dwa razy udało im się oddać usługi swoim ówczesnym przeciwnikom. Logiczne było zatem, że to oni wygrali pierwszego seta 6 / 3.

Druga runda była znacznie bardziej zacięta. Poziom gry obu drużyn był wyrównany i obu zespołom udało się dotrzymać postawionych sobie założeń. 0 punktów przerwania przekonwertowanych, pomimo szansy dla każdej pary. W drugiej rundzie doszło więc do tie-breaka, który po raz kolejny był bardzo wyrównany. Jednak to Delfi Brea i Bea Gonzalez objęły prowadzenie i wróciły w tym meczu: 7/6(4).

Decydująca runda była ze swojej strony znacznie szybsza. Świat numer 2, chcąc położyć temu kres, został zadany mocne 6/0 Tamarze Icardo i Alejandrze Salazar, które nie wahały się przez całe spotkanie.

Delfi Brea i Bea Gonzalez spotkają się jutro w finale, Gemma Triay et Klaudia Fernandez, która również stoczył dzisiaj wielką bitwę z Josemarią/Sanchezem. Finał wkrótce w całości na kanałach grupy Canal Plus.