WPT Albacete Challenger: Tison i Zapata nic nie zawodzą

Benjaminowi Tisonowi i Teo Zapacie, którzy skłonili się pod koniec suspensu, gdy weszli do biegu w Pretendent WPT Albacete.

W przeciwieństwie do Iñigo Zaratiegui (52) i Lucasa Bergaminiego (47), Benjamin Tison i Teo Zapata naprawdę nie odeszli od stworzenia małej niespodzianki w Albacete. Rzeczywiście, choć na papierze nie byli faworytami, Francuz i jego partner zaczęli dobrze, wygrywając pierwszego seta 6/4.

W drugim secie powrócili Bergamini i Zaratiegui, którzy wrócili z wynikiem 6/3. Ostatni akt był bardzo blisko i wreszcie w tie-breaku Brazylijczyk i Hiszpan zdołali wyjść z tego bardziej niż trudnego dla nich meczu. Wynik końcowy: 4/6 6/3 7/6 (3) dla pary hiszpańsko-brazylijskiej, która jutro zmierzy się z powracającymi razem Lucho Capra i Maxi Sanchez.

Dla Benjamina i Teo jest to nieuchronnie okrutna porażka, ale francusko-hiszpańska para może być usatysfakcjonowana zbliżaniem się do 50 najlepszych graczy. eliminacja Leygue i Sager przedwczoraj, nadzieje Francuzów na remis mężczyzn tego Albacete Challengera się skończyły.

Od teraz wszystkie francuskie nadzieje pokładają w dziewczynach. Duety Castello / Collombon i Godallier / Navarro zadebiutują w środę o 19:00, przeciwko dwóm parom z previas: Pascual (64) / Garcia (74) i Blanco (65) / Ruiz (71).