WPT Alicante Open 500: Araujo i Ortega ucierpią, by wejść do ostatniej czwórki

Kwalifikacje do półfinałów woj World Padel Tour Alicante Otwarte 500 będzie trudne dla Sofii Araujo i Martity Ortegi.

Rzeczywiście, ci, którzy są faworytami konkursu od r wycofanie Delfi Brea na kontuzję miał wszystkie trudności świata, aby pozbyć się Bea Caldera i Veronica Virseda.

Po przegranej pierwszego seta 6:3 Portugalczyk i Hiszpan musieli zaciekle walczyć w drugim secie, który ostatecznie wygrali w tie-breaku. Z tyłu, przegrywając 2/0, ponownie objęli prowadzenie i odnieśli zwycięstwo: 3/6 7/6 6/2.

Jutro Sofia i Martita zmierzą się z Lucia Sainz i Aranzazu Osoro, którzy dzisiaj zagrali bardzo dobrze przeciwko bliźniakom Alayeto: 6/4 6/3.

Drugi półfinał zmierzy się z niespodziewaną parą turnieju Fernandez / Bidahorria, która doskonale wiedziała, jak wykorzystać wycofanie się Brea / Gonzalez, oraz rozstawioną z numerem 5 Icardo / Riera.