WPT Amsterdam Open: Gonzalez/Ortega zadziwia Sancheza/Josemarię

Finał kobiet tego turnieju WPT Amsterdam Open był rewanżem za Cascais, które Arianę Sanchez i Paulę Josemarię wygrały z Beą Gonzalez i Martą Ortegą. 11 września doszło do kontuzji Bei Gonzalez przypieczętował los meczu, podczas gdy para Sanchez/Josemaria prowadziła 7/5 1/0.

W tę niedzielę, przed podbitą publicznością i pełną halą centralnego rynku w Amsterdamie, byliśmy świadkami wspaniałej rozgrywki między dwiema parami w świetnej formie.

Bea Gonzalez i Marta Ortega po lewej Ariana Sanchez i Paula Josemaria po prawej

Pierwsza przerwa szybko obróciła się na korzyść pary Ortega/Gonzalez, która strzeliła mecz na punto de oro i prowadziła 2-1. Faworyci jednak szybko reagują wyrównaniem 3-3 po zachwytach serwisem Marty Ortegi.

Deszcz puntos de oro

W następnym meczu, gdy przegrywają 15/40, Ari i Paula oszczędzają jeszcze dwa breakpointy, ale Sanchez posyła bandeja bezpośrednio w bocznym oknie na punto de oro. 4-3 dla najmłodszego z czterech Hiszpanów.

W momencie kończenia tego seta na swoim serwisie Ortega i Gonzalez wyróżniają się niezwykłą cierpliwością w konstruowaniu punktów oraz umiejętnością popełniania mniejszej liczby błędów niż ich przeciwnicy. I logiczne jest, że wygrali 6-4 w pierwszej rundzie, w 55 minut.

Od początku drugiego seta Ari i Paula wygrywają zagrywkę przeciwnika, wygrywając swoje pierwsze punto de oro z czterech już spornych w tym meczu. Josemaria, trochę wspomagana przez siatkę, wydaje się podnosić poziom gry i zaskakuje Ortegę uderzeniem w ciało.

Przy 3-0 sądzimy, że światowe nr 1 oderwie się i pójdzie na łatwe zwycięstwo tego seta, ale nowy decydujący punkt pozwala parze nr 3 w rankingu awansować na 2-3, biorąc pod uwagę proces służba Josemarii.

Wszystko ma zostać przerobione dla Sancheza i Josemarii, którzy natychmiast wracają do walki i ponownie łamią się, prowadząc 4-2. Następnie zaznaczają swoją grę serwisową i zdobywają punkt, przyjmując zobowiązanie Bei i kończąc drugi set 6-2.

Którzy szefowie w terenie?

Od początku rundy finałowej Sanchez i Josemaria zamierzają pokazać, że są szefami na boisku. Ale Bea Gonzalez nie słyszy tego w ten sposób i odkłada kilka banderilli, jak dwa wspaniałe dropy w drugiej grze.

Zdestabilizowany świat nr 1 widzi, że nr 3 wracają do gry i cierpią z powodu pierwszej przerwy w trzecim secie.

Bea Gonzalez następnie broni dwóch breakpointów, ale to Marta Ortega, znakomitym wolejem bekhendowym, zwycięsko broni nowego punto de oro. 3-1 dla słabszych.

Koniec serii 19 zwycięstw

W grze serwisowej Pauli Ortega i Gonzalez wciąż wykazują bezinteresowność i udaje im się rozprawić się z przeciwnikami, aby uzyskać podwójną przerwę i prowadzić 4-1. Czy zbliżamy się do końca zwycięskiej serii 19 meczów Josemarii i Sancheza?

Wypuszczona ze smyczy po dwudziestce, Malaga Bea Gonzalez jest absolutnie wszędzie, wywierając stałą presję i niebezpieczeństwo na świat nr 20. I ten drugi crack, jak Ari Sanchez, który posyła łatwe uderzenie prosto w siatkę: 1-5 dla Martity i Bei.

Nieubłaganie Sanchez nie może nic zrobić w swoim ostatnim meczu serwisowym, aby zapobiec ukoronowaniu pary nr 3, która jest niezbędna 6-4, 2-2, 6-1. To drugi tytuł w tym sezonie WPT Open dla Ortegi i Gonzaleza, mistrzowski w tę niedzielę w Amsterdamie.

Teraz nadszedł czas, aby finał mężczyzn Lima/Stupaczuk vs Belasteguin/Coello był transmitowany na żywo Kanał + Sport 360 lub na Strzelec WPT