WPT Marbella Challenger – Godallier / Cañellas na ósmym miejscu!

Léa Godallier i Ariadna Cañellas wygrały wielką walkę z Sandrą Bellver (44) i Claudią Jensen (41) w XNUMX/XNUMX finału World Pádel Tour Marbella Challenger.

Co za gra ! Spodziewaliśmy się wielkiej bitwy pomiędzy Léą Godallier / Ariadną Cañellas i Sandrą Bellver / Claudią Jensen i nie zawiedliśmy się! W drugim starciu te dwie pary zaoferowały nam mecz w trzech setach. Różnica polega na tym, że tym razem zwycięzcami zostali Léa i Ari!

Lea i Ari nie panikują

Mecz zaczyna się bardzo ciasno, obie pary grają ostro, a kilka gier jest rozstrzyganych w decydującym momencie. Ten niezwykle zrównoważony pierwszy set logicznie prowadzi do tie-breaka. Bardziej skuteczna para włosko-hiszpańska od samego początku prowadzi na czele i nie odpuszcza. Pierwszy zestaw Bellver / Jensen.

Uważa się, że Francuzka i jej hiszpański partner otrzymali cios w głowę. Co gorsza, stracili serwis na początku drugiego seta na „punto de oro”. Na krześle ich trener „Guti” mówi im, żeby nie wpadali w panikę. Lea i Ari ponownie startują i wygrywają 5 kolejnych gier, aby przekazać przeciwnikom 6/2. W trzecim secie w tym samym tempie doganiają, szybko prowadząc 4/2. Ale Włosi i Hiszpanie się nie poddają. Powoli zbierają i odzyskują swoją służbę na „punto de oro”.

Koniec meczu nie do utrzymania

Obie drużyny poddają się cios za cios i znów zaczynamy od decydującego meczu. Żadna para nie chce odpuścić i przy 5/6 w tie-breaku Lea i Ari oszczędzają punkt meczowy po zwycięskim strzale Hiszpana. Kontynuują z nowym wygrywającym punktem iz kolei uzyskują punkt meczowy, który zamieniają po dobrze skonstruowanym punkcie, który prowadzi do winy przeciwnika.

Wielkie zwycięstwo Francuzów i Hiszpanów, którzy rewanżują się i wracają do ósmego miejsca, gdzie czekają jutro, o 09:00 Mari Carmen Villalba (21) i Celeste Paz (43). Trudna gra, ale powinna być interesująca.

Léa jest teraz ostatnią francuską szansą w tym turnieju. Wczoraj Melissa Martin i jej partnerka Nerea Derbis, pozytywny dla Covid-19, zostali zmuszeni do rezygnacji. Dziś wieczorem Benjamin Tison i Teo Zapata ukłonili się Mouliaa / Goenaga. Dla ich ostatni wspólny turniejdwóm znajomym nigdy nie udało się zagrać jak najlepiej padel. Przechylają się 4/6 5/7.