WPT - Las Rozas Open 2021 TOPY i FLOPY

Po tygodniu wspaniałej rywalizacji, w której piękno gry ponownie znalazło się w centrum uwagi, Centro Multiusos de Las Rozas właśnie zamknęło swoje podwoje.

Jest to dla nas dobra okazja do zapoznania się z najważniejszymi momentami turnieju, a także nieco trudniejszymi czasami dla niektórych graczy.

NAJFATALNIEJSZY

U mężczyzn

Oczywiście nie trzeba dodawać, że w tym TOP zaczniemy od Pablo Lima i Agustin Tapia Thu wygrać swój pierwszy tytuł razem.

Rzeczywiście, po bardzo dobrym występie w finale przeciwko Argentyńczykom Bela i Sanyo, para argentyńsko - brazylijska wygrała zasłużoną pierwszą koronację! Rzeczywiście, poziom gry Limy i Tapii będzie ogromny, zwłaszcza w przypadku zwycięstwa w prostych setach przeciwko Lebronowi i Galanowi w półfinale!

Następnie zacytujemy Miguel lamperti i jego nowy partner, młody samorodek Miguel yanguas.
Dwóch graczy, którzy zagrali razem swój pierwszy turniej, pokazało nam pełen zakres swojego talentu. Chemia między nimi była obecna przez całą rywalizację i jako dowód na to, że jako pierwszy udało im się dotrzeć do ćwierćfinału, eliminując parę numer 1, Bela - Sanyo w bardzo wyrównanym meczu 7-6 (5) / 5-7 / 5-7.

Dzień wcześniej stworzyli niespodziankę, pokonując kolejną bardzo solidną parę, składającą się z Paquito Navarro i Martin Di Nenno - 4-6 / 6-3 / 6-7 (5)
Obiecujące wyniki na resztę sezonu.

U pań

Przytoczmy przede wszystkim trzecia koronacja Pauli Josemarii i Ariany Sanchez.
Przez cały czas trwania zawodów będą prawdziwymi walcami, nie tracąc ani jednego zestawu.
Narzucili się bez większej presji w obliczu Marta w finale z wynikiem 6-2/6-1.

Co więcej, to właśnie na tych ostatnich skupimy się teraz.
rzeczywiście Marta Ortega i Marta Marrero powrócił do zwycięstwa w Madrycie. Chociaż w finale nie udało im się znaleźć luki w przeciwnikach, Madrilenian i jej partnerowi udało się odzyskać swój poziom i awansować do pierwszego finału razem od powrotu jako para. Bardzo dobra wiadomość na przyszłość.
Aby zobaczyć na kolejnych spotkaniach, czy mogą potwierdzić!

Na koniec, aby zamknąć ten Top, rozsądnie byłoby wspomnieć o niespodziance stworzonej przez parę Veronica Virseda - Lucia Martinez twarz Patricia Llaguno i Virginia Riera eliminując ich w Rundzie 1 8-6 / 4-1 / 6-6.
Dwóm graczom, którzy odeszli jako outsiderzy, udało się odwrócić sytuację i pokonać faworytów, którzy byli w świetnej formie od kilku tygodni. Porażka w trzech setach z Breą/Icardo jest oczywiście bardzo zachęcająca.

FLOPY

U mężczyzn

Co mogło nas naznaczyć podczas tego ostatniego? World Padel Tour Otwarte Las Rozas to przede wszystkim szybka eliminacja Momo Gonzalez i Javier Rico podczas 1/16 finału przeciwko Mati Diaz i José D. Sanchez.
Hiszpanie przegrali 6-3/3-6/4-6.

Mimo pierwszego seta na ich korzyść, zwycięzcy Marbella Challenger nie zdołali pozbyć się tych dwóch graczy, którzy grali razem swój pierwszy turniej. Oni będą spodziewany w tym tygodniu w Lerma.

Druga rozczarowująca para to oczywiście ta, z której składa się Juan Tello i Federico Chingotto, który nie mógł zrobić nic lepszego niż przegrana w ćwierćfinale, a także w równych setach z Capra/Sanchez. Najwyraźniej dwaj młodzi Argentyńczycy nie znaleźli jeszcze magicznej formuły w 2021 roku.

U pań

Oczywiście najbardziej uderzającym wydarzeniem dla naszych koleżanek jest eliminacja pary numer 1, Gemma Triay / Alejandra Salazar z ćwierćfinału.

Hiszpański duet wpadł w twarz Marta w 3 zestawach 5-7 / 6-3 / 6-7 (3). koniec meczu był intensywny, ale popełnili zbyt wiele błędów, aby wykluczyć parę, która nie była jeszcze pewna siebie. Będą musieli szybko się zregenerować, jeśli chcą utrzymać prowadzenie w tabeli!

Wreszcie, jak wspomniano nieco powyżej, jest to porażka Patty Llaguno i Virginia Riera od ósmej, co zaskoczyło wszystkich, ponieważ od początku roku obaj gracze przyzwyczaili nas do lepszych. Będzie można ich oczekiwać za rogiem w Maladze!