WPT Vigo Open: Tison i Zapata przegrywają blisko ósmego

Benjamin Tison i Teo Zapata przegrali w XNUMX/XNUMX finału World Padel Tour Vigo Open przeciwko Rubén Rivera i Denisowi Perino.

Obecna w Galicji publiczność spodziewała się starcia tych dwóch par z previas i nie zawiodła się na trwającym prawie 2:30 meczu, który zakończył się o północy.

Prowadził na początku gry jako podczas finału previas, Benjamin Tison i Teo Zapata zdołali wrócić do gry i wygrać pierwszego seta 6/4. Drugi akt również był uzależniony, ale tym razem wpadł w ręce przeciwników.

Ruben Rivera

Zajęło to trzeciego seta, aby zdecydować między dwoma zespołami. Rivera i Perino rozpoczęli lepszy start w decydującym biegu, z szybką przerwą, ale Teo i Ben wrócili, aby zdobyć bramkę, a następnie wyprzedzili na początku ostatniego sprintu.

Para francusko-hiszpańska zdołała nawet zdobyć trzy punkty meczowe za serw przeciwnika przy 6/5, wszystkie uratowane przez parę hiszpańsko-argentyńską. Na tym poziomie stracone okazje nie wybaczają, ponieważ za plecami Perino i Rivery odzyskali pewność siebie i wygrali decydujący tie-break siedem punktów do dwóch. Wynik końcowy: 4/6 6/4 7/6 dla 63. i 115. graczy na tabeli. W najbliższy czwartek zmierzą się z Pablo Limą i Maxi Sanchezem, którzy wydostali się z pułapki Nieto/Yanguasa: 1/6 6/3 6/4.

To oczywiście cios dla Tisona i Zapaty, którzy byli bliżej niż kiedykolwiek osiągnięcia swojej pierwszej rundy XNUMX na Open du World Padel Tour. Pomimo rozczarowania, które nieuchronnie będzie towarzyszyło obu panom, mogą być dumni ze swojego startu w sezonie, naznaczonego dwoma głównymi remisami z trzech możliwych!

Teraz ostatnie tricolorowe nadzieje spoczywają na Léi Godallier. Zawodniczka z Tahiti i jej partnerka Teresa Navarro zmierzą się z Martą Marrero i Lucią Sainz w drugiej rotacji o godzinie 09:00 na torze 2. Mecz niestety nie będzie transmitowany, ale będzie można śledzić rozwój wyniku za pośrednictwem ten WPT Marcador.