Puchar Świata Juniorów 2023 – Koniec przygody francuskiej drużyny kobiet

Francuzi przegrali w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Paragwaju, pokonując Szwecję, finalistkę ostatnich Mistrzostw Europy. Z pewnością będzie to małe rozczarowanie dla młodych Francuzek, które przegrały w decydującym meczu: 2 punkty do 1.

W pierwszym meczu (u14) bliźniaczki Bekhedda rozpoczęły bardzo dobrze, wygrywając pierwszą rundę, zanim zostały dogonione, a następnie wyprzedzone przez Szwedów. Wynik końcowy 6/3 1/6 6/4.

W drugim spotkaniu (do 16 lat) Kimy Barla i Lou Lambert Agosti wykonali swoje zadanie i zdominowali swoich przeciwników w dwóch setach: 6/3, 7/5. Dwóch zawodników, którzy dziś wieczorem będą walczyć o miejsce w półfinale, pokazuje, że naprawdę są przodującymi drużynami.

Za nimi Louise Bahurel i Jade Psonka (u18), którym zabrakło trochę szczęścia w pierwszym secie, w drugim secie walczyły dobrze, ale ostatecznie poddałyśmy się przeciwko świetnej szwedzkiej parze. Wynik końcowy: 6/1 6/4.

To już koniec dla Francuzów, którzy wychodzą z drabinki głównej, ale będą starali się dobrze zakończyć mecze rankingowe, w których mogą zapewnić sobie piąte miejsce.

Dziś wieczorem przyszedł czas na chłopców, którzy spróbują pomścić dziewczyny przeciwko Szwecji. Spotkanie, które będziemy kontynuować Padel Magiczny telewizor od 21:00 czasu francuskiego.

Będziemy oczywiście śledzić także ćwierćfinał pary Barla / Lambert Agosti przeciwko Meksykanom Muñoz i Montoya zaplanowany na 22:30 czasu francuskiego.