Chingotto: „Jeszcze nie zdecydowaliśmy”

Federico Chingotto jest w trakcie adaptacji po rozstaniu z Juanem Tello. Argentyńczyk tłumaczy się przed mikrofonem Padel Magazine depuis Monterrey i Majora Premier Padel.

Separacja była trudna

Lorenzo Lecci Lopez: Czy wyposażenie tego Majora jest na poziomie trzech innych Majorów sezonu?

Federico Chingotto:"Chyba tak. Wszystkie obiekty są całkowicie dostosowane do tego turnieju. Praca całego zespołu ds Premier Padel jest zawsze bardzo, bardzo dobry”.

Lorenzo Lecci Lopez: Twoje rozstanie z Juanem Tello zdynamizowało tor. Jakie to uczucie bawić się z kimś innym po tak długim czasie spędzonym z Juanem?

Federico Chingotto:"To jest bardzo trudne. Wciąż próbuję się dostosować. Graliśmy naszym stylem gry przez bardzo długi czas, z bardzo wyraźnymi sekwencjami gry, które znaliśmy na pamięć. Stopniowo z Javim Garrido zdobywamy punkty i stajemy się niebezpieczną parą.

Poprawić się

Lorenzo Lecci Lopez: Na poziomie osobistym, czy myślisz, że ta separacja pozwala ci znaleźć nowe punkty do pracy, nad którymi nie widziałeś wcześniej tego słynnego stylu gry z Juanem?

Federico Chingotto:– Tak, i dlatego zerwaliśmy. Chcieliśmy się poprawić, występując w inny sposób. Staraj się osiągać lepsze wyniki na poziomie osobistym. Myślę, że postęp będzie dobry dla obu.

Lorenzo Lecci Lopez: W jakich punktach czujesz, że możesz się poprawić?

Federico Chingotto:„Myślę, że mogę poprawić wiele punktów. W obronie chciałbym skorygować niektóre ruchy, w ataku dużo pracuję nad uderzeniem, a także nad innymi uderzeniami, aby były bardziej ofensywne. Chcę się poprawić”.

O co proszę Garrido

Lorenzo Lecci Lopez: Czy projekt z Garrido będzie kontynuowany w 2023 roku?

Federico Chingotto:„Jeszcze tak naprawdę nie rozmawialiśmy, ale myślę, że tak. Oczywiście będę musiał spotkać się z moimi trenerami, aby zobaczyć, jaka decyzja będzie dla mnie najlepsza.

Lorenzo Lecci Lopez: Co lubisz w Garrido?

Federico Chingotto:„Javi ma wiele zalet. To bardzo wybuchowy zawodnik. Wydaje mi się, że musi wiele pokazać swoimi cechami fizycznymi, ponieważ kiedy to robi, wywiera dużą presję na przeciwnikach. O to go proszę, kiedy gramy”.

Noszenie jest ważne

Lorenzo Lecci Lopez: Dni mijają i wygląda na to, że WPT będzie kontynuowane i tyle Premier Padel zorganizuje minimum 8 turniejów w przyszłym roku. Czy jesteś gotowy na kolejny sezon tak wymagający fizycznie i psychicznie?

Federico Chingotto:„Mówimy o tym. W tym sezonie zmiana była bardzo duża przy tak wielu turniejach i było ciężko. Postaramy się do tego przygotować. To bardzo trudne psychicznie. Czuję, że pod koniec sezonu jest trudniej niż zwykle. Chcę, żeby to się skończyło, znajdź moją rodzinę. Zużycie jest ważne i wszyscy gracze przez to przechodzą”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jakie rzeczy chcesz przekazać młodym ludziom?

Federico Chingotto:„Staram się przekazać to, co zaszczepiła we mnie moja rodzina. Zawsze walka, odpowiedzialność, wytrwałość. Wszystko jest wykonalne. Jestem niskiego wzrostu, ale zawsze trzeba walczyć, bo możemy się tam dostać. Nawet jeśli nie udało ci się być numerem 1, jeśli dałeś z siebie 100%, serce jest pełne. Możesz spokojnie iść spać.

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez